W ciepłowni działa nowy kocioł

W ciepłowni działa nowy kocioł

W dniu 30 października, został oddany do użytku nowy kocioł nr 5 w Zakładzie Ciepłowniczym przy ul. P. Wyszyńskiego w Radomsku.

Obecnie zakład ciepłowniczy w Radomsku ma pięć kotłów. Budowa nowego kotła spowodowana była tym, że kocioł WR-10 wybudowany był w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Jego niezadowalający stan techniczny i niska sprawność w ostatnich latach, wymusiła budowę nowego, mocniejszego kotła. Nowy kocioł pozwoli również na przyłączanie nowych użytkowników, np. domów jednorodzinnych.

- Dzisiaj uruchomiliśmy kocioł numer pięć. Jest to kocioł o mocy cieplnej 13,5 megawata. Najmocniejszy z tych wszystkich kotłów i o sprawności 86%. Jest to kocioł, który będzie mam służył przez następnych wiele lat. Wykonaliśmy go po to, aby zabezpieczyć dostarczanie ciepła mieszkańcom. Stwarza również możliwości na przyłączenia w przyszłości do sieci ciepłowniczej kolejnych budynków – zarówno budownictwa wielorodzinnego, jak i domów jednorodzinnych
- mówił prezes Marek Glądalski.

W efekcie zmniejszy się zużycie paliwa i emisji substancji zanieczyszczających środowisko. Poprzez zainstalowanie filtra workowego obniżona zostanie kilkakrotnie wielkość emisji pyłu do atmosfery. Kocioł wyposażony jest w nowoczesne systemy bezpieczeństwa, regulacji i automatyki, co pozwala na bezpieczną, prowadzoną w optymalnych warunkach jego eksploatację.

Inwestycję wykonała firma Energika, a koszty to ponad 4 mln zł, które poniosło Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Prace trwały od kwietnia.

Więcej o:
pkg radomsko nowy kocioł zakład ciepłowniczy radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE