W bibliotece w Sulmierzycach z „Humorem i u(Ś)miechem Wróbla”

W bibliotece w Sulmierzycach z „Humorem i u(Ś)miechem Wróbla” Fot. Dominik Imielski

W środę, 1 grudnia, o godz. 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sulmierzycach, odbędzie się spotkanie autorskie z Szymonem J. Wróbel dotyczące jego najnowszej książki „Humorem i (u)Śmiechem”.

- Bardzo cenię małe biblioteki, uważam że często pracują tam fantastyczni ludzie z wielką pasją, który robią wielką pracę na rzecz kształtowania kulturalnych gustów kolejnych pokoleń. Dlatego bardzo cieszę się ze spotkania Sulmierzycach -  mówi Szymon J. Wróbel i dodaje 

– W tym jesienno-pandemicznym okresie, gdzie tak wiele zwłaszcza młodych osób zmaga się z depresją i innymi tego typu problemami, mam nadzieję, że moja najnowsza książką, będzie jak dobra, naturalna pigułka na gorszy czas. Oswajanie, przepracowywanie naszych lęków, kompleksów, problemów poprzez humor, uśmiech jest trudną, ale najbliższą nam i bezpłatną formą radzenia sobie z każdym kolejnym szarym dniem. Mam nadzieję, że ten projekt pomoże choćby kilku osobą - mówi kończy Wróbel.

„Humorem i (u)Śmiechem” to prawdopodobnie najpoważniejsza książka o humorze, jaka do tej pory powstała. Nakładem Wydawnictwa MG, 13 października br. ukazała się w księgarniach w całej Polsce. Składają się na nią wyjątkowe wywiady, przeplatane kultowymi żartami i zapomnianymi słowami pomnikowych mentorów.

Dla jednych ta książka będzie wskazówką czy inspiracją, dla kogoś lekiem na gorszy dzień, innych pobudzi do refleksji, będą też tacy, dla których może stać się czystą rozrywką w miłym towarzystwie.

W książce znajdziemy barwne i często zaskakujące historie niezwykłych postaci, których na różny sposób łączy humor i (u)śmiech. Profesor Jan Miodek, Anna Dymna, Abelard Giza, Krzysztof Wielicki, Krzysztof Skiba, Jacek Fedorowicz, Joanna Kołaczkowska, Artur Andrus, Kamil Nosel i wielu innych.

A wszystko, co znajdziemy na kolejnych jej stronach, okraszone zostało karykaturami artysty Szymona Teluka.

Szymon J. Wróbel: dziennikarz, współpracował m.in. z krakowskim Dziennikiem Polskim, Lounge Magazynem, Miesięcznikiem Znak, TVN Style, TVP Kraków, czy Miastem Muzyki RMF. Obecnie można go posłuchać na antenie Radia Bielsko.  Reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych „Jego Oczami”, „Z domu…”, „Ojciec, czyli o Pieronku”, „Pamiętajcie!”. Jako autor debiutował książką „Jego oczami”. Następnie ukazała się jego bestsellerowa biografia „Ojciec, czyli o Pieronku”. W 2018 roku otrzymał medal pamiątkowy 750-lecia Miasta Żywca, „Za promowanie Żywca i Żywiecczyzny”, oraz tytuł „Osobowość roku 2017” w kategorii Kultura w powiecie Żywieckim. W plebiscycie Dziennika Zachodniego. 2021 roku ukazała się jego najnowsza książka wydana przez Wydawnictwo MG „Humorem i (u)Śmiechem”.

Więcej o:
szymon wróbel biblioteka sulmierzyce. sulmierzyce
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE