W Bełchatowie staną kontenery dla osób bezdomnych

W Bełchatowie staną kontenery dla osób bezdomnych Fot. UM Bełchatów

W ciągu kilku dni Urząd Miasta w Bełchatowie uruchomi dodatkową pomoc dla osób bezdomnych. W okresie zimowym, w ciągu dnia będą się one mogły schronić się w dwóch ogrzewanych kontenerach. Zostały one ustawione na placu PGM-u przy ulicy Rodziewicza (wcześniej był to teren ADM-u, obecnie należy do PGM-u i stanowi jego zaplecze techniczne - wjazd od ulicy Czaplinieckiej).

Kontenery do Bełchatowa trafiły w piątek, 30 października. Zostały ustawione na utwardzonym i ogrodzonym placu. Będą wyposażone w ogrzewanie i energię elektryczną. Osoby przebywające w nich do dyspozycji będą miały krzesła i stolik. Na zewnątrz ustawiony będzie toj-toj i kosz na śmieci. Każdy, kto będzie chciał skorzystać z tej formy pomocy, będzie miał również dostęp do maseczek oraz środków do dezynfekcji rąk.

- Kontenery, to dodatkowe miejsca przeznaczone dla osób bezdomnych, które nie korzystają ze schroniska – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

– W schronisku przebywają osoby skierowane przez MOPS. Ośrodek ma im pomóc wyjść z bezdomności. Co ważne muszą być one trzeźwe i pochodzić z naszego terenu. Z kontenerów korzystać będą natomiast pozostali, tak żeby mogli bezpiecznie przetrwać najchłodniejsze dni – dodaje wiceprezydent.

Z tej formy pomocy skorzystać będzie mógł każdy potrzebujący, bez żadnych skierowań czy zaświadczeń. Nad bezpieczeństwem przebywających w nowym punkcie osób czuwać będzie straż miejska oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Obiekty będą na bieżąco sprzątane i dezynfekowane.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów urząd miasta bełchatów kontenery osoby bezdomne kontenery dla bezdomnych
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE