Uwaga na oszustów! Mieszkanka Radomska okradziona metodą „na policjanta”

Uwaga na oszustów! Mieszkanka Radomska okradziona metodą „na policjanta”

Oszuści wyłudzający pieniądze od osób starszych wciąż wymyślają nowe metody. Jednak tym razem metodą „na policjanta” ich ofiarą padła mieszkanka Radomska, która przelała na konto przestępców swoje pieniądze. Policja prowadzi postępowanie w celu wykrycia oszustów.

Do oszustwa doszło w poniedziałek, 26 sierpnia. Kobieta odebrała telefon i w słuchawce usłyszała głos mężczyzny, który przedstawił się, jako funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzący postępowanie prowadzące do rozpracowania grupy przestępczej chcącej dokonać zablokowania jej konta bankowego i przejęcia środków.

Aby nie stracić pieniędzy, kobieta została poinstruowana by przelała je na specjalne policyjne „bezpieczne” konto, które wskazał jej rozmówca. Tak też zrobiła, po czym nabrała podejrzeń i zadzwoniła na numer alarmowy, gdzie usłyszała, że to najprawdopodobniej złodzieje i żeby udała się jak najszybciej do banku w celu zablokowania przelewu. Jednak było już za późno.

- To nie są metody policyjne. Policja prowadząc postępowanie wobec przestępców, nigdy nie prosi osób pokrzywdzonych o to by wpłacały na specjalne konto pieniędzy. Apelujemy do osób starszych o czujność, by w takich przypadkach, gdy odbiorą od nieznanej osoby telefon, zadzwoniły na numer alarmowy bądź też udały się do najbliższej jednostki komendy policji i zgłosiły sprawę
- mówi nadkom. Włodzimierz Czapla z KPP w Radomsku.

Policja prowadzi postępowanie w sprawie wykrycia złodziei.

Więcej o:
policja radomsko oszuści na policjanta radomsko kradzież policja radomsko wyłudzenie pieniędzy radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE