Radomsko, Łódzkie 17.4o Poniedziałek, 17 Czerwca 2019
ważne informacje
  • 13:06 Za czy przeciw? Ankieta w sprawie przywrócenia Straży Miejskiej czytaj dalej

Uwaga! Dziś możliwe burze z gradem!

Miasto
Beata Januszewska

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne na dzień 17 maja dla powiatu radomszczańskiego. Od godziny 15.00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Miejscami możliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.

Dla całego powiatu radomszczańskiego IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia - najniższe w trzystopniowej skali. W którym przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, mogących powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Dlatego zalecana jest ostrożność.

Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 22.00.

W komunikacie prasowym IMGW na ten tydzień czytamy, że: „z dnia na dzień będzie jednak coraz cieplej. W weekend temperatura już w całym kraju przekroczy 20°C i taka tendencja utrzyma się również w kolejnych dniach.”

Natomiast jeśli wierzyć w przysłowia ludowe to dzisiejsza pogoda przyniesie urodzaj. Bowiem: „Grzmot w maju, sprzyja urodzaju” oraz „Jeśli w maju często grzmot, rośnie wszystko w lot”.

komentarze