Uwaga! Będą nocne zatrzymania ruchu na A1!

Uwaga! Będą nocne zatrzymania ruchu na A1!

W związku z kolejnymi pracami na autostradzie A1 Tuszyn – granica województwa, w nocy z 7 na 8 września 2020 r. należy spodziewać się chwilowych zatrzymań ruchu. Mają one związek z montażem belek konstrukcyjnych jednego z wiaduktów, znajdującego się ok. trzech kilometrów przed Kamieńskiem, jadąc od strony Łodzi.

Prace mają rozpocząć się o godzinie 23.00 i zakończyć ok. 10.00 we wtorek 8 września.

- W tym czasie należy spodziewać się co najmniej kilku zatrzymań ruchu, które powinny trwać nie dłużej niż 15 minut każde. Wskazany odcinek można ominąć jadąc z Łodzi drogą krajową 91 przez Piotrków Trybunalski do Kamieńska. Analogicznie w przeciwnym kierunku. Apelujemy do kierowców o rozwagę i cierpliwość – wyjaśnia Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Z kolei w nocy z czwartku na piątek (10/11 września) przerw w ruchu należy spodziewać się na węźle Piotrków Trybunalski – Południe. Ma to związek z utrzymaniem oznakowania po ostatnich zmianach organizacji ruchu. W związku z tym konieczne będzie uzupełnienie ok. 250 – 300 zastaw z tworzywa sztucznego wodą.

- Ponieważ każdy z nich wymaga ok. 100 – 120 litrów wody, trzeba będzie zużyć 25 – 36 ton wody. To pojemność dużej cysterny samochodowej, zatem wykonanie tej operacji jest niemałym wysiłkiem i wymaga czasu. Części z tych prac nie da się wykonać inaczej, niż z jezdni, co będzie się wiązało z koniecznością chwilowego zatrzymania ruchu. W tym przypadku przewidzianych jest kilka przerw 20 – 25 minutowych. Prace mają rozpocząć się o godzinie 22.00 w czwartek i zakończyć w piątek ok. 5.00 – mówi Maciej Zalewski.

Czytaj też: Będą utrudnienia na DK91

Również ten odcinek można ominąć korzystając z drogi krajowej 91.

Więcej o:
autostrada a1 budowa nocne zatrzymania ruchu utrudnienia gddkia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE