UTW z pomocą dla Ukrainy

W ramach solidaryzowania się ze społeczeństwem Ukrainy Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem więcej” przyłączył się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Pomoc dla Ukrainy”.

W ramach solidaryzowania się ze społeczeństwem Ukrainy Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem więcej” przyłączył się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Pomoc dla Ukrainy”. Ukraina przechodzi teraz ciężki czas transformacji i potrzebuje pomocy od wszystkich tych, którzy potrafią odczuć jej trudne położenie.

Na wezwanie o udzielenie pomocy Ukrainie odpowiedziały spontanicznie wolontariuszki pracujące w ramach sekcji wolontariackiej RUTW „Wiem więcej”. Szefowa sekcji, Teresa Moszkowicz, nawiązała kontakt najpierw z ambasadą ukraińską w Warszawie, potem z jednym z oddziałów Caritasu, który zajmuje się organizowaniem pomocy materialnej dla narodu ukraińskiego i tą drogą uzyskała informacje o rodzinach najbardziej potrzebujących wsparcia. W efekcie rozmów uzgodniono wysyłkę dwóch paczek dla dwóch rodzin, które polskie dary miały otrzymać za pośrednictwem ukraińskiej parafii. 

Wolontariuszki, Czesława Świderska, Anna Majchrzak i Alicja Rzeźniczak, z pieniędzy zebranych wśród studentów uniwersytetu przygotowały dwa zestawy artykułów spożywczych. Każda paczka o wadze około 10 kg zawierała wiele praktycznych długoterminowych produktów, np. mąkę, makarony, cukier, olej, czekolady, wafle, herbatę, kawę. Do każdej z paczek wolontariuszki dołączyły także po kilka zdjęć, dokumentujących przebieg akcji organizowania pomocy oraz odręcznie pisane listy, w których panie w kilku słowach opowiedziały o sobie i przedstawiły Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem więcej”, czyli stowarzyszenie, w którym nie tylko studenci uczą się, działają, spędzają czas wolny, ale także pomagają innym.

Sekcja wolontariacka działająca przy RUTW „Wiem więcej” już nie po raz pierwszy dała piękny wyraz solidaryzowania się w ciężkiej sytuacji z tymi, których dopadła zła passa, udowodniła, że potrzeba niesienia pomocy łączy ludzi nawet wtedy, gdy dzieli ich polityczna i kulturowa codzienność.

Więcej o:
rutw niwersytet trzeciego wieku pomoc pomoc ukraina
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE