Utrudnienia na A1 wcześniej niż planowano

Utrudnienia na A1 wcześniej niż planowano Fot. Cermont Sp. z o.o.

O noc wcześniej niż planowano nastąpi zamknięcie autostrady A1 na odcinku Jeżów – węzeł Piotrków Trybunalski Południe. Ma to związek z kolejnym z trzydziestu przewozów ładunków nadgabarytowych na trasie Jeżów – Łódź. Najbliższy transport pojedzie w nocy z 11 na 12 listopada 2020 r. Wyjazd na wspomniany odcinek autostrady nastąpi około godziny 1.00 - 12 listopada.

Przypominamy, że całkowite wstrzymanie ruchu dotyczy jedynie kierunku do Katowic. W stronę Łodzi przejazd będzie się odbywał, jednak w ograniczonym tempie w asyście samochodów pilotujących. Takie rozwiązanie wynika z tego, że szerokość przewożonego ładunku wymaga zajęcia jednocześnie dwóch pasów jezdni.

Zamknięcie tego odcinka autostrady powinno trwać maksymalnie pół godziny. Wynika to z tego, że najpierw konieczne jest opróżnienie trasy z samochodów jadących na południe (od węzła Piotrków Trybunalski Południe do Jeżowa), a następnie przeprowadzenie ładunku w kierunku Łodzi. Jego przejazd autostradą trwa około kilkunastu minut.

- W dalszej kolejności transport zjeżdża do Piotrkowa Trybunalskiego i dalej drogą krajową 12/91 podąża do Łodzi. Apelujemy do kierowców o cierpliwość oraz stosowanie się zarówno do oznakowania, jak i poleceń osób kierujących ruchem. Zamykany odcinek autostrady A1 można ominąć jadąc przez Piotrków Trybunalski drogą krajową 91 – wyjaśnia Maciej Zalewski, rzecznik prasowym łódzkiego oddziału GDDKiA.

Więcej o:
autostrada a1 a1 droga zamknięta droga utrudnienia transport ładunek gddkia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE