Uszkodzili BMW z zemsty. Poszło o dziewczynę

Uszkodzili BMW z zemsty. Poszło o dziewczynę Fot. KPP Radomsko

Radomszczańscy kryminalni ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy pod osłoną nocy uszkodzili BMW X 5 zaparkowane przed jednym z domów w Radomsku. Za takie zachowanie kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Zawiadomienie w sprawie uszkodzenia bmw policjanci przyjęli na początku lutego 2021 roku. Właściciel pojazdu straty oszacował na 2 tysiące złotych. Sprawą zajęli się policjanci operacyjni, których działania pozwoliły na wytypowanie a następnie na zatrzymanie trzech mężczyzn w wieku 19, 24 i 25 lat.

- Najmłodszy z nich do policyjnej celi trafił 9 marca 2021 roku. Następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali 24 -latka a 11 marca ostatniego ze sprawców. Wszyscy są mieszkańcami powiatu radomszczańskiego. Jak dowiedzieli się policjanci, trzej koledzy spotkali się feralnego wieczoru w Radomsku, napili się alkoholu i postanowili wyrównać rachunki ze znajomym, którego nie lubią. Sprawcy na miejsce pojechali samochodem należącym do rodziców jednego z nich. Następnie, wybili dwie szyby w bmw oraz porysowali lakier stłuczoną butelką. Podczas rozmowy z mundurowymi wyszło na jaw, że jeden ze sprawców nie lubi użytkownika bmw ze względu na ich wspólną znajomą. Chciał się na nim odegrać i dlatego namówił kolegów do uszkodzenia samochodu. Podczas przesłuchania zatrzymani młodzieńcy przyznali się do uszkodzenia mienia. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem – relacjonuje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, sąd może zobowiązać sprawców do naprawienia wyrządzonej szkody.

Więcej o:
radomsko policja radomsko uszkodzenie samochody zatrzymanie bmw
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE