Urząd Skarbowy zaprasza na grudniowe „Wtorki z JPK”

Urząd Skarbowy zaprasza na grudniowe „Wtorki z JPK”

Urząd Skarbowy w Radomsku w grudniu kontynuuje cykl bezpłatnych szkoleń pt. „Wtorki z JPK”

Szkolenia są skierowane do podatników, których obejmie od 1 stycznia 2018 r. obowiązek przesyłania pliku JPK_VAT.

We wszystkie grudniowe wtorki (za wyjątkiem 26) o godz. 9:00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Radomsku przy ul. Mickiewicza 4, w pokoju nr 109, pracownicy zapoznają uczestników szkolenia z problematyką prowadzenia elektronicznych ewidencji VAT i przekazywania ich w postaci elektronicznej, w formie JPK_VAT.

Jednolity Plik Kontrolny JPK wprowadzany jest stopniowo, objął już przedsiębiorców dużych, średnich i małych, a od 1 stycznia 2018 r. zostanie rozszerzony na wszystkich podatników VAT czynnych.

Ministerstwo Finansów na stronie www.jpk.mf.gov.pl, udostępniło Aplikację Klient JPK, która ułatwia podatnikom bezkosztowe generowanie i wysyłanie plików JPK. Już teraz można testować elektroniczne składanie JPK_VAT za listopad i grudzień 2017 r. używając tej aplikacji.

Informacje dotyczące zasad składania JPK znajdują się na stronie internetowej www.jpk.mf.gov.pl, można też je uzyskać dzwoniąc na numer Krajowej Informacji Skarbowej: 801 055 055 z telefonów stacjonarnych, 22 330 03 30, z telefonów komórkowych.

Zainteresowanych szkoleniem prosimy o wybranie jednego ze wskazanych wyżej terminów i zgłoszenie telefoniczne 44 68 54 964 – Anna Kowalczyk, lub osobiście – stanowisko nr 8 – Sala Obsługi Podatników – Maria Łyczko.

W listopadzie w ramach akcji „Wtorki z JPK” udało się przeszkolić 107 osób.

Więcej o:
us radomsko urząd skarbowy radomsko szkolenie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE