Radomsko, Łódzkie 19.0o Wtorek, 20 Sierpnia 2019

Urząd Miasta wspiera rozwój sieci światłowodowej

Miasto
Mateusz Szałowski

Władze Radomska podpisały porozumienie z firmą Orange Polska, która realizuje projekt montażu sieci szybkiego światłowodowego internetu.

Porozumienie między Orange Polska a władzami Radomska ma na celu stworzenie przyjaznych warunków dla sprawnego zakończenia rozpoczętej w grudniu ubiegłego roku inwestycji związanej z rozwojem sieci światłowodów na terenie naszego miasta.

Dzięki takiemu rozwiązaniu na terenie miasta będą funkcjonować usługi bardzo szybkiego dostępu do internetu realizowane w technologii, której możliwości znacznie wykraczają poza obecne potrzeby użytkowników. Daje to gwarancję, że zbudowana obecnie sieć będzie z powodzeniem służyć oraz zapewniać wydajny i nowoczesny dostęp do cyfrowego świata przez wiele kolejnych lat. Obecnie z istniejącej już sieci może korzystać ok. 2,7 tys. gospodarstw domowych, a jeszcze w tym roku ich liczba wzrośnie o kolejne 5 tysięcy. Do końca 2018 roku, w zasięgu szybkiego światłowodowego internetu będzie około 8,6 tys., czyli ponad 45% radomszczańskich gospodarstw domowych. Operator planuje przeznaczyć na inwestycję w mieście blisko 8 mln złotych.

W ramach podpisanego porozumienia między innymi firma oraz urząd miasta będą przeprowadzać skoordynowane działania inwestycyjne. To oznacza, że miasto będzie wskazywać firmie Orange miejsca, w których warto zamontować światłowód oraz te, w których miasto w najbliższym czasie będzie przeprowadzać inwestycje np. drogowe. Wówczas Orange równolegle przeprowadzi montaż światłowodu.

Władze Radomska zapewniają, że podpisane porozumienie nie zamyka drogi innym firmom, które będą chciały realizować podobne inwestycje w mieście.

info: UM Radomsko

komentarze