Urząd Miasta w Radomsku rozpoczął współpracę z Łódzkim Instytutem Technologicznym Łukasiewicz

Fot. Wojciech Bojdo

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się konferencja „Nauka dla biznesu – nowe perspektywy”, zorganizowana przez Łukasiewicz – Łódzki Instytut Technologiczny. Podczas spotkania podpisana została umowa o współpracy pomiędzy tą instytucją i Urzędem Miasta w Radomsku.

Łukasiewicz – ŁIT rozpoczął swoją działalność 1 kwietnia 2022 r. Powstał z połączenia trzech łódzkich instytutów działających w Sieci Badawczej Łukasiewicz: Łukasiewicz – Instytutu Biopolimerów i Włókien Chemicznych, Łukasiewicz Instytutu Przemysłu Skórzanego i Łukasiewicz – Instytutu Włókiennictwa. W ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz oferuje biznesowi unikalny system „rzucania wyzwań”, dzięki któremu grupa 4500 naukowców w nie więcej niż 15 dni roboczych przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego.

- Przedsiębiorcy w regionie niejednokrotnie mają bardzo wiele innowacyjnych pomysłów, które wspólnie z nami mogą realizować, by podnieść swoją konkurencyjność, nie tylko na rynku krajowym, ale również na rynku międzynarodowym. Zdajemy sobie sprawę z tego, że Radomsko słynie przede wszystkim z przemysłu meblarskiego. My, jako instytut mamy bardzo wiele innowacyjnych ofert w zakresie tego przemysłu. Ale również posiadamy wiele ofert dla innych firmy, które lokalnie się rozwijają – podkreśla dr Radosław Dziuba, dyrektor Łódzkiego Instytutu Technologicznego Łukasiewicz.

W ramach podpisanego porozumienia strony zobowiązały się do wymiany wiedzy i doświadczeń, zacieśniania kontaktów ze środowiskiem biznesowo-naukowym, dbania o wzajemne utrzymywanie wysokiego standardu realizowanych przedsięwzięć, uczestnictwa w szkoleniach, warsztatach, konferencjach oraz spotkaniach w formule B2B z lokalnymi przedsiębiorcami i instytucjami otoczenia biznesu, organizowanych przez obie strony, promocji na rzecz budowania przewagi konkurencyjnej w oparciu o innowacje technologiczne i projektowe, wymiany wiedzy i doświadczeń oraz współpracy eksperckiej i badawczej w zakresie transformacji cyfrowej, ochrony zdrowia, zrównoważonej gospodarki i energii oraz inteligentnej i czystej mobilności.

- Bardzo się cieszę, że nawiązaliśmy tę współpracę. Będziemy integrować przedsiębiorców, ale chcemy również, by przedsiębiorcy zdobywali nową wiedzę w zakresie innowacji i prowadzenia działalności – mówi Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Podczas konferencji w Radomsku, oprócz podpisania porozumienia o współpracy, przygotowano również panele dyskusyjne.

Udział w spotkaniu wzięli radomszczańscy przedsiębiorcy, przedstawiciele Startera Radomsko oraz uczniowie szkół średnich.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko umowa współpraca przedsiębiorcy łódzki instytut technologiczny łukasiewicz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE