Urodzinowy ESBANK CUP

W jaki sposób Akademia RAP Radomsko może świętować swoje urodziny? Odpowiedź jest bardzo prosta. Oczywiście piłkarsko a przy okazji organizując „ESBANK CUP”. VII edycja imprezy odbyła się na stadionie przy ul. Brzeźnickiej.

Tegoroczna edycja zawodów była wyjątkowa. Do tej pory spotkania turniejowe odbywały się w hali sportowej. W sobotę 6 maja, zawodnicy zagrali na specjalnie przygotowanych czterech boiskach na otwartym stadionie przy ul. Brzeźnickiej 26. Turniej rozpoczął się przed godz. 10.00. Startowało w nim blisko 200 zawodników.

W "ESBANK CUP" dla dzieci z rocznika 2009, wzięło udział 16 zespołów podzielonych na dwie grupy: ESBANK RAP Radomsko grupa "niebiescy", ESBANK RAP Radomsko grupa "zieloni", POGOŃ Zduńska Wola, UKS MDK Płock, UKS SMS Łódź, SPN DIAMENT Zduńska Wola, DAP I Kielce, DAP II Kielce, APN RAKÓW I Częstochowa, APN RAKÓW II Częstochowa, UKS AJAKS Częstochowa, BKS SARMACJA Będzin, MUKS "6" Radomsko, VICTORIA Sulejówek, MKS SKAWA Wadowice, ESBANK RAP Radomsko grupa „żółta”

Po rozegraniu spotkań w grupach, do "Ligi Mistrzów" awansowało 8 zespołów. Nieco słabsi zagrali w "Lidze Europy". Triumfatorem turnieju została drużyna UKS MDK Płock. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Victoria Sulejówek. Podium uzupełnili zawodnicy DAP Kielce.

Dla zwycięzców przygotowano pamiątkowe medale, dyplomy i upominki.

- Mimo, że pogoda jest jaka jest, w turnieju mamy 16 zespołów, praktycznie z całego kraju. Jest to bardzo intensywny turniej, szczególnie dla trenerów i zawodników. Spotkania rozgrywane są mecz po meczu - mówi Krzysztof Kowalski, jeden z organizatorów turnieju.

RAP Radomsko to projekt dwóch trenerów, Marka Kozaka i Krzysztofa Kowalskiego, którzy młode piłkarskie talenty szlifują od 2010 roku.

Więcej o:
rap turniej esbank rap radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE