Urodzinowa wystawa o historii Radomska

Urodzinowa wystawa o historii Radomska

W ramach obchodów 750-lecia Lokacji Miasta Radomska w Muzeum Regionalnym im. S. Sankowskiego, otwarto jubileuszową wystawę poświęconą historii Radomska do 1939 roku. Wystawa powstała przy pomocy Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Na dwudziestu specjalnie przygotowanych planszach radomszczanie mogli obejrzeć dokumenty będące w zasobie Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, którego podstawowym działaniem jest zabezpieczenie dziedzictwa kulturowego. Archiwum Państwowe w Piotrkowie powstało w 1919 roku i od tej pory gromadzi dokumenty związane między innymi z Radomskiem i powiatem radomszczańskim.

Dokumenty prezentowane na wystawie ukazują historię miasta do roku 1939. Wystawa adresowana jest do najmłodszych mieszkańców miasta oraz miłośników historii. Nie brakuje w niej grafik, planów, kart pocztowych oraz ciekawych dokumentów, które na co dzień  dostępne są jedynie dla wąskiego grona specjalistów poszukujących informacji historycznych. Dzięki urodzinowej wystawie każdy może zapoznać się z mało znaną lecz ciekawą częścią historii naszej małej ojczyzny.

Więcej o:
750 lecie radomsko wystawa muzeum wystawa radomsko muzeum radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE