Uroczystość Wszystkich Świętych. Cmentarz Stary w Radomsku

Uroczystość Wszystkich Świętych. Cmentarz Stary w Radomsku Fot. Klaudia Gajda

Mieszkańcy Radomska odwiedzają groby bliskich. Jak na ruch jest umiarkowany a korki pod cmentarzem nie są duże. Z naszym aparatem odwiedziliśmy Cmentarz Stary w Radomsku.

Dziś w Kościele katolickim obchodzona jest uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. Uważa się, że uroczystość Wszystkich Świętych wywodzi się ze wspominania w jednym, wybranym dniu, wszystkich męczenników chrześcijańskich. Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest – wbrew spotykanym niekiedy opiniom – „Świętem Zmarłych”, ale przypomina wszystkim wiernym o ich powołaniu do świętości.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, na otwartej przestrzeni, m.in. na terenie cmentarzy, nie ma konieczności zakrywania nosa i ust. Minister zdrowia w związku z dniem Wszystkich Świętych jednak apelował publicznie kilka dni temu, by w dużych skupiskach ludzi, w czasie odwiedzania grobów bliskich, zakładać maseczki.

- Zakładajmy maseczki na cmentarzach, gdy jest tłoczno, bo choć nie ma takiego obowiązku, to jest zdrowy rozsądek oraz troska o siebie i innych – zaznacza minister zdrowia Adam Niedzielski.

Więcej o:
wszystkich świętych 2021 wszystkich świętych radomsko 2021 wszystkich świętych cmentarz stary
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE