Uratowali rannego bociana

Uratowali rannego bociana Fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Policjanci z komisariatu w Grabicy pospieszyli na pomoc rannemu bocianowi, którego zauważył kierowca jadący drogą krajową 74. Sytuacja wymagała szybkiej reakcji, ponieważ bocian miał uszkodzony dziób a jego obecność na drodze stwarzała zagrożenie dla niego samego ale też uczestników ruchu drogowego. Zaangażowanie funkcjonariuszy i prawidłowa reakcja świadka, pozwoliły na szczęśliwy finał interwencji.

18 sierpnia, wieczorem, grabiccy mundurowi skierowani przez oficera dyżurnego piotrkowskiej komendy policji pojechali na krajową 74, gdzie na środku jezdni miał znajdować się bocian zauważony przez podróżującego tą drogą kierowcę.

- Świadek postanowił zaalarmować służby mundurowe widząc, że zwierzę wyraźnie cierpi. Bocian krwawił z uszkodzonego dzioba. Policjanci delikatnie i ostrożnie przenieśli zwierzę do radiowozu i bezpiecznie przetransportowali do Leśnego Ośrodka Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole, gdzie po udzieleniu pomocy weterynaryjnej będzie wracał do zdrowia – informuje Dagmara Mościńska z KMP w Piotrkowie Tryb.

Więcej o:
Ranny bocian Piotrków KMP Policja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE