Uniwersytet III Wieku \"Wiem Więcej\" aktywizuje radomszczan

Uniwersytet III Wieku \

Całkiem niedawno przeżywaliśmy w naszym mieście ferie zimowe. Był to czas relaksu i odpoczynku. Większość uczniów musiała stoczyć ze sobą wewnętrzny bój, aby ponownie wejść na szkolne tory i wrócić do rutynowych obowiązków. Są jednak w Radomsku studenci, którzy uczęszczają na wykłady i zajęcia z wielką ochotą. Przerwa to dla nich marazm, zastój, strata. Takich pilnych i rzetelnych studentów można spotkać w Radomszczańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku "Wiem więcej".

Mimo swojego wieku są bardzo aktywni, zaangażowani, wiecznie uśmiechnięci. Dbają o swój umysł i dlatego uczęszczają na wykłady z historii, etyki i psychologii. Organizują spotkania z filmem i literaturą. Kochają poezję. Nie przesiadują w przychodniach, bo nie mają na to czasu, jedyne spotkanie z lekarzem to te, które odbywa się w ramach zajęć edukacyjnych. Nie chcą pozostawać w tyle. Dlatego wybierają zajęcia komputerowe i uczą się języków obcych, aby dorównać swoim dzieciom i wnukom. Ale to nie wszystko! Tańczą i ćwiczą regularnie dla utrzymania dobrej kondycji. O tę ostatnią pozwala im zadbać także siłownia, basen i sauna. Żyć, nie umierać. 

Z powyższego opisu mógłby ktoś wyciągnąć błędny wniosek, że myślą tylko o sobie. Byłby w dużym błędzie. Wolontariat w tej organizacji rozwinął się na bardzo wysokim poziomie. Sekcja wolontariatu RUTW pamięta o swoich podopiecznych w ZPO, o bezdomnych, o byłych i obecnych kolegach i koleżankach, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Organizuje akcje jednorazowe, jak "Serce dla Afryki" i długofalowe, jakim jest zbieranie nakrętek.

A wiecie co w tym wszystkim jest najwspanialsze? To, że przy takim nawale zajęć studenci RUTW mają czas zrobić sweterek dla wnuczki, szal dla syna i upiec ciasto, którym pachnie już w sieni. Jak zawsze, studenci z Uniwersytetu III Wieku zapraszają do wspólnego spędzania czasu!

Więcej o:
Uniwersytet III Wieku "Wiem Więcej"
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE