Umowa podpisana. Polichromie kościoła w Strzałkowie zostaną odrestaurowane

Umowa podpisana. Polichromie kościoła w Strzałkowie zostaną odrestaurowane Fot. UG Radomsko

W Urzędzie Gminy Radomsko podpisana została umowa dotacji współfinansowanej z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków dla parafii Nawiedzenia NPM w Strzałkowie na realizację zadania pn: „Renowacja polichromii ze scenami z Radosnych Tajemnic Różańca – fresk z 1750 r. z kościoła parafialnego pw. Nawiedzenia NMP w Strzałkowie”.

Dokument podpisał wójt gminy Radomsko - Roman Radczyc oraz ks. Mariusz Jędrzejczyk - proboszcz parafii w Strzałkowie. Jest to niezbędny etap do realizacji inwestycji.

Gmina Radomsko na ten cel przeznacza 999.104,40 zł, z czego 979 122,31 zł to kwota z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Środki budżetu Gminy Radomsko  stanowią 2 proc. wartości inwestycji, czyli 19.982,09 zł.

- Kościół w Strzałkowie stanowi integralną część historii naszej gminy, jest świadectwem minionych wieków i zmian jakie zachodziły na przestrzeni lat, dlatego też zależy nam by świątynia była w jak najlepszym stanie – podkreśla Roman Radczyc, wójt Gminy Radomsko.

- W ramach tej inwestycji wykonany zostanie szereg prac skupiających się na renowacji polichromii w kościele w Strzałkowie. Dzięki tej inwestycji sceny z Radosnych Tajemnic Różańca odzyskają swój blask i piękno – zauważa ks. Mariusz Jędrzejczyk, proboszcz parafii w Strzałkowie.

Zgodnie z podpisaną umową prace w Kościele NPM w Strzałkowie muszą się zakończyć do 20 grudnia 2024 r.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko strzałków kościół strzałków umowa inwestycja dotacja parafia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE