Ulica Reymonta bronią w rękach polityków podczas kampanii wyborczej?

Przebudowa ulicy Reymonta w Radomsku stała się areną do wypowiedzi dla osób publicznych w mieście. Na wczorajszą (21 maja) konferencję Dawida Wawryki w sprawie wycinki drzew na tej ulicy, na odpowiedź miejskich radnych nie trzeba było długo czekać. - To typowe kampanijne zachowanie, które nic nie wnosi do sprawy, poza kłamstwami - mówili podczas dzisiejszej konferencji radni KO.

Podczas wczorajszej konferencji Dawida Wawryki padły słowa, które oburzyły miejskich radnych. Posądzeni zostali o brak działania i zaangażowania w sprawę przebudowy ulicy Reymonta, która właśnie ruszyła.

- Wczoraj do opinii publicznej przedostały się nieprawdziwe informacje wypowiedziane przez Dawida Wawrykę, który oskarża Radę Miejską o bezczynność, jeżeli chodzi o dbanie o zieleń w mieście. Jak również oskarża nas o to, że przyczyniliśmy się poniekąd do tego, że drzewa w mieście zostały wycięte, a my na to nie reagowaliśmy. Na dowód, że to jest kłamstwo przedstawiam wniosek komisji rozwoju miasta i planowania przestrzennego, który został przeze mnie złożony podczas komisji wyjazdowej. (…) Dodam, że my jako radni zaangażowaliśmy się w promowanie tego pomysłu, aby ta zieleń została wpisana w nową koncepcję. Przeprowadzaliśmy konsultacje społeczne i osobiście w nich uczestniczyliśmy
- mówił przewodniczący Rady Miejskiej, Rafał Dębski.

Wniosek skierowany był do prezydenta i wnioskowano w nim o przygotowanie czterech alternatywnych koncepcji zagospodarowania obszaru ulicy Reymonta w zakresie zieleni wysokiej i niskiej, w tym jedna z koncepcji miała uwzględniać istniejącą zieleń.

Natomiast dla radnego Łukasza Więcka oraz Magdaleny Spólnickiej wypowiedzi Dawida Wawryki są typowymi wypowiedziami kampanijnymi, który swoją działalność społeczną uaktywnia podczas trwania kampanii wyborczych.

- Stanowczo protestuję przeciwko wypowiedziom Dawida Wawryki. To właśnie rada miejska wnioskowała o konsultacje społeczne. Prezentowaliśmy koncepcje przebudowy ulicy Reymonta. Konsultowaliśmy z mieszkańcami właśnie rodzaje zieleni, to czy drzewa mają być wycinane czy nie. Przez okres trwania konsultacji zebraliśmy około tysiąca ankiet. Jestem oburzony tym co usłyszałem, że dziś nie ma nawet jednego radnego, który byłby obrońcą drzew w mieście. Jest to kłamstwo, które nie powinno paść. Padły też słowa o odpowiedzialności, dodam, że gdy prowadziliśmy konsultacje osobiście wykonałem telefon do Dawida Wawryki z prośbą, żeby komitet Stop Wycince Drzew włączył się w konsultacje – mój telefon został bez odpowiedzi, komitet się nie włączył w działanie. Pytam się, Dawida Wawryki gdzie był kiedy był czas realnie wpłynąć na wygląd ulicy Reymonta? Co wtedy robił? Dlaczego nie podjął działań? Dlaczego podejmuje działania spóźnione, które poza emocjami i wydarzeniami medialnymi nie wnoszą nic do sprawy. (...) Od roku znaliśmy rodzaj koncepcji i wiedzieliśmy jak będzie ta droga przebudowywana, więc wczorajsza konferencja było to typowe kampanijne zachowanie, które nic nie wnosi do sprawy, poza kłamstwami
- mówił radny Łukasz Więcek.

Dawid Wawryka zapowiedział podczas wczorajszej konferencji, że przygotuje i przedstawi nazwiska osób odpowiedzialnych za ten stan w mieście. Dziś w odpowiedzi na to Łukasz Więcek zaprezentował pierwsze z nazwisk, właśnie Dawida Wawryki, według którego to właśnie jego nazwisko jako pierwsze powinno się znaleźć na liście, ponieważ „nie zaangażował w odpowiednim momencie w działanie”.

Więcej o:
ko koalicja obywatelska rada
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE