Ulica Kościuszki zmienia swoje oblicze

Jeszcze kilka lat temu ulica Kościuszki była jedną z najbrzydszych ulic w Radomsku. Teraz powoli się to zmienia. Kiedyś straszyła starym gmachem policji i rozsypującymi się kamienicami.... ››

Jeszcze kilka lat temu ulica Kościuszki była jedną z najbrzydszych ulic w Radomsku. Teraz powoli się to zmienia.

 

Kiedyś straszyła starym gmachem policji i rozsypującymi się kamienicami. Dodatkowo ze względu na nieciekawe towarzystwo dookoła uchodziła za okolicę, po której wieczorami strach było chodzić.

 

Teraz, przynajmniej pod względem wizualnym, ulica zmienia swoje oblicze. Kilka starych budynków zostało już odnowionych - dzięki nowym elewacjom kamienice niczym nie ustepują tym, które możemy podziwiać w Łodzi na ul. Piotrkowskiej.

 

W chwili obecnej natomiast na odcinku pomiędzy ul. Komuny Paryskiej a Reymonta kładziony jest nowy chodnik, który powinien być gotowy za około 2 tygodnie, tuż przed zakończeniem remontu mostu na rzece Radomce. W najbliższym czasie swój wygląd zmienią także bloki zarządzanie przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego - rozpocznie się proces ich termomodernizacji.

 

Na generalny remont czeka jeszcze jedna kamienica mieszcząca się pod numerem 7. Zarządcą budynku jest TBS, który już od kilku lat zabiera się do pracy. Jak się jednak dowiedzieliśmy - modernizacja tej kamienicy to jednak nie taka prosta sprawa.

 

- TBS jest właścicielem tylko 90 % udziałów nieruchomości przy ul. Kościuszki 7. Pozostała część udziałów należy do kilku właścicieli, którzy nie są zainteresowani remontem. Na początku tego roku wystąpiliśmy do starostwa o wyłączenie budynku z użytkowania, podjęliśmy również działania prawne mające na celu uporządkowanie własności frontu budynku. Dopiero po wyjaśnieniu tych kwestii będziemy mogli zastanawiać się nad remontem. I nad tym, skąd wziąć na niego pieniądze - na renowację kamienicy potrzebne będzie bowiem około 2 mln zl. - mówi Arkadiusz Gaik, wiceprezes TBS.

Więcej o:
kościuszki remont
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE