Ulica Daleka w Bełchatowie zyska nową nawierzchnię

Ulica Daleka w Bełchatowie zyska nową nawierzchnię Fot. UM Bełchatów

Została podpisana umowa na przebudowę ulicy Dalekiej w Bełchatowie. Nową jakość zyska ona na odcinku od ul. Budryka do planowanej obwodnicy wschodniej. Prace ruszą wkrótce. Inwestycja będzie kosztować nieco ponad 1 mln zł, z czego ponad 500 tys. zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Każde dofinansowanie to dla nas duże wsparcie. Dzięki temu możemy planować i przeprowadzać wiele zadań, które nie tylko poprawiają estetykę naszego miasta, ale przede wszystkim podnoszą jakość, komfort życia i bezpieczeństwo naszych mieszkańców - mówi prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.

Wkrótce ruszy kolejna inwestycja drogowa. Mowa o budowie ul. Dalekiej na odcinku od Budryka do planowanej obwodnicy wschodniej. Na odcinku ok. 313 m położona zostanie nowa nawierzchnia, a sama droga będzie odwodniona. Zakres prac obejmuje także budowę chodników, zjazdów do działek, oznakowania pionowego i poziomego oraz odejść kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Wykonawca, piotrkowskie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „Erbedim”, zobowiązany jest także do przebudowy przełącza wodociągowego.

Wszystkie prace kosztować będą nieco ponad 1,1 mln zł, a droga ma być gotowa do końca listopada. Wsparcie z FDS wynosić będzie do 50 proc. kosztów kwalifikowanych (obejmujących roboty drogowe, odwodnienie i oświetlenie), czyli 520 tys. 407 zł.

Przy wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych miasto przebuduje jeszcze jedną z bełchatowskich ulice - liczący ponad 600 m odcinek ulicy Zamoście. Od ulicy Jana Pawła II do torów kolejowych rozbudowany zostanie pas drogowy, w planach jest także budowa zjazdów do leżących przy ulicy posesji. Inwestycja obejmie ponadto budowę chodnika po stronie północnej i ścieżki rowerowej po stronie południowej. W projekcie zawarto również przebudowę przejazdu kolejowego oraz budowę oświetlenia. Wartość kosztorysowa inwestycji, która zgodnie z harmonogramem powinna zakończyć się w styczniu 2023 roku, to 3 mln 322 tys. zł. Pozyskane dofinansowanie stanowić będzie połowę, czyli 1 mln 661 tys. zł.

To nie jedyne inwestycje drogowe, na jakie miasto pozyskało wsparcie z FDS. We wrześniu 2019 roku prezydent Mariola Czechowska podpisała umowę na dofinansowanie pierwszego etapu budowy drogi i oświetlenia w strefie przemysłowej B2.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów urząd miasta bełchatów inwestycja ulica daleka bełchatów remont
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE