UKS Zapaśnik w II Pucharze Polski w Raciborzu

UKS Zapaśnik w II Pucharze Polski w Raciborzu Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

Do Raciborza wybrała się pięcioosobowa reprezentacja UKS „Zapaśnik” pod opieką trenera Konrada Terki. Kadeci UKS-u stoczyli na raciborskich matach wiele dobrych walk. Efektem tego startu będą uzyskane trzy lub cztery kwalifikacje do najważniejszej imprezy w sezonie w grupie wiekowej kadetów, czyli Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w terminie 19-21 kwietnia 2024 r. w Wałbrzychu.

Najlepiej z zawodników UKS spisał się Filip Doroziński, który stoczył aż 7 walk i ostatecznie zajął miejsce tuż za podium.

- Postawa Filipa wygląda obiecująco i mamy nadzieję, że poprawi swój wynik na głównej imprezie w sezonie. Na pochwałę zasługuje również Szymon Wilk, który podczas sobotniej sesji walk stoczył sześć pełnych czasowo pojedynków. To pokazało ogromną determinację naszego kadeta - mówi Mirosław Szyler, wiceprezes UKS.

Ostatecznie Szymon uplasował się na VIII miejscu w najsilniej obsadzonej kategorii wagowej i tym samym uzyskał kwalifikacje do OOM 2024.

Indywidualne wyniki zawodników UKS:

Szymon Płomiński kat. 60 kg - XIX miejsce

Szymon Wilk kat. 71 kg - VIII miejsce

Jakub Wiaderek kat. 80 kg - XXI miejsce

Filip Doroziński kat. 80 kg - V miejsce

Bartosz Brzozowski kat. 92 - XI miejsce

W klasyfikacji drużynowej UKS „Zapaśnik” zajął 22 miejsce na 44 startujące kluby z całej Polski.