UKS „Zapaśnik” Radomsko z sukcesem na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Młodzików w Zgierzu

UKS „Zapaśnik” Radomsko z sukcesem na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Młodzików w Zgierzu Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

Do 4 lutego czekali zawodnicy UKS „Zapaśnik” Radomsko na pierwszy start w zawodach w nowym roku. Bardzo udany ubiegły sezon spowodował, że apetyty przed startem były duże.

- Do tego startu podchodziliśmy ostrożnie. Apetyty były duże po ubiegłorocznych sukcesach, a z drugiej strony mieliśmy świadomość, że dla kilku zawodników to debiut w nowej kategorii wagowej - mówi Mirosław Szyler, wiceprezes ds Sportu. 

Pierwszy start zdolnych zapaśników UKS w 2023 roku okazał się niezwykle udanym. Młodzicy ze Zgierza wrócili z 5 medalami i III miejscem w klasyfikacji drużynowej.

Wspaniały występ w Mistrzostwach województwa zanotowali zwłaszcza najmłodsi, zaczynający rywalizację w nowej kategorii wiekowej, młodzicy. Zawodnicy pokazali determinację i charakter na macie. Walczyli ambitnie o każdy punkt w swoich walkach. To przyniosło rezultat w postaci miejsc na podium nagrodzonych medalami. Doskonałym zwieńczeniem sobotniego startu jest wysokie III miejsce w klasyfikacji klubowej, w której lepsze były tylko kluby z Pabianic. 

Najlepszy indywidualnie start odnotował Wiktor Kotlicki, który bezapelacyjnie wygrał swoje walki i zdobył zloty medal w kategorii do 57 kg.

Srebrne medale zdobyli:

- Borys Matynia w kat. 38 kg

- Kazimierz Gurazda w kat. 52 kg

- Mateusz Kopertowski w kat. 85 kg 

- Jakub Molenda w kat. 100 kg

VII m. w kat. 48 kg wywalczył Kacper Dukat.

Opiekę trenerską nad zawodnikami sprawują trenerzy Konrad Terka i Wojciech Piasecki.

Więcej o:
zapasy uks zapaśnik radomsko zawody zgierz zapasy medale
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE