UKS „Zapaśnik” na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Dzieci w Mini Zapasach i Mocowaniu w Moszczenicy

UKS „Zapaśnik” na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Dzieci w Mini Zapasach i Mocowaniu w Moszczenicy Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

Zawody w Moszczenicy to dla dzieci zrzeszonych w UKS „Zapaśnik” już tradycyjnie ostatni start w roku. Tak młodzi zapaśnicy zakończyli także rok 2023.

- To w pewnym sensie radosne zakończenie roku. Dobrego dla nas roku, bo wyniki wskazują na stały postęp. Tak stało się także podczas ostatniego startu tego sezonu. Z Moszczenicy nasi podopieczni przywieźli 20 medali, czym można powiedzieć rozbili przysłowiowy bank. Korzystając z okazji pragnę podziękować za wsparcie naszym mecenasom, którzy wspomagają nas finansowo, a szczególnie trenerom i rodzicom zawodników, a także członkom zarządu klubu bez których nie byłoby możliwe zorganizowanie całego tego przedsięwzięcia pod nazwą UKS Zapaśnik. Szczególne słowa podziękowania kieruję tutaj do Kamila Bugdala - pierwszego prezesa klubu i jego założyciela, który mimo wielu obowiązków nadal towarzyszy nam w kolejnych krokach rozwoju klubu i cały czas jest dla nas wspaerciem – mówi Mirosław Szyler, wiceprezes ds. Sportu.

Walki w Moszczenicy miały na celu wprowadzenie najmłodszych adeptów sportu zapaśniczego do startów w turniejach. Oczywiście w formie zabawy. UKS Zapaśnik reprezentowało dwudziestu zawodniczek i zawodników. Każdy z nich startował w swojej kategorii wiekowej z przeciwnikami dobranymi zgodnie z wagą ciała.

Złote medale zdobyli: Zuzanna Bogacz, Igor Kaszuwara, Antoni Masiarek, Stanisław Piątkowski, Maksymilian Kluz.

Srebrne krążki zdobyli: Juliusz Chrząszcz, Igor Jędrzejczyk, Maciej Łukasik, Wiktor Nems.

Brązowe medale zdobyli: Zuzanna Barańska, Laura Margas, Aleksandra Popiołek, Adam Frączyk, Szymon Szpruch, Szymon Hofman, Aleksander Knop, Marcel Ciesielski, Jan Zygała, Konrad Zawisza, Norbert Zawadzki.

Więcej o:
radomsko zapasy uks zapaśnik mistrzostwa moszczenica
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE