Ukrainka - Anna Lucenko poznaje Radomsko

Ukrainka - Anna Lucenko poznaje Radomsko Fot. UM Radomsko

Anna Lucenko poznaje Radomsko. Do naszego miasta przyjechała z obwodu mikołajowskiego z miejscowości Nowy Bug.

Anna Lucenko jest radną, jedną z 25 osób z Ukrainy, które odbywają staże zawodowe w polskich gminach, w ramach programu dla ukraińskich samorządów „Dobre zarządzanie”. Uczestniczyła już w ekopikniku w Parku Świętojańskim, poznawała specyfikę pracy różnych wydziałów w urzędzie miasta. Miała też okazję zobaczyć radomszczańską bazę szkolną i obiekty sportowo- rekreacyjne.

W Radomsku będzie 7 tygodni. W tym czasie zapozna się też z pracą miejskich instytucji i spółek. Szczególnie interesują ją rozwiązania dotyczące inwestycji, ochrony środowiska, urządzania terenów zielonych i gospodarowania odpadami, które mogłyby być zastosowane w ukraińskich samorządach. Program przewiduje zwiedzanie województwa czy poznawanie polskich obyczajów, stąd w planach uczestnictwo w tradycyjnych dożynkach.

Projekt „Dobre zarządzanie” ma na celu rozwój kompetencji ukraińskich samorządowców, wymianę doświadczeń oraz zdobycie wiedzy przygotowującej ich do przystąpienia do Unii Europejskiej. Jest realizowany w ramach programu U-LEAD oraz współfinansowany ze środków programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Partnerem projektu jest Związek Miast Polskich. 

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko ukraina projekt anna lucenko dobre zarządzanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE