Ukradli wózek inwalidzki ze szpitala

Ukradli wózek inwalidzki ze szpitala

Czujność personelu medycznego oraz wiedza policjantów dotycząca osób tworzących tzw. środowisko przestępcze doprowadziły do zatrzymania sprawców kradzieży wózka inwalidzkiego mającego służyć pacjentom szpitala.

Zawiadomienie w sprawie kradzieży zostało przyjęte przez policjantów 1 lutego. Straty oszacowano na tysiąc złotych. Jeszcze tego samego dnia przestępczy duet trafił do policyjnej celi.

 - Zatrzymani to 34-letnia kobieta oraz jej 44 -letni kompan. Są to osoby znane funkcjonariuszom ze względu na ich wcześniejsze konflikty z prawem. Okazało się, że mężczyzna od kilku dni przebywał w radomszczańskim szpitalu ze względu na wykonany zabieg ortopedyczny. 44 -latek miał wyraźne problemy z samodzielnym poruszaniem się ale nie chciał już przebywać w szpitalu. Dlatego wspólnie z koleżanką postanowili ukraść wózek. Policjanci charakterystyczną parę zauważyli przy ulicy Krakowskiej w Radomsku.  Po chwili zostali oni przewiezieni do komendy. Natomiast wózek został zwrócony do szpitala – mówi o zdarzeniu podkom. Aneta Wlazłowska, z policji w Radomsku.

Zatrzymani, 2 lutego usłyszeli zarzut kradzieży, do której się przyznali. Za takie zachowanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
policja policja radomsko wandale złodziej radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE