Ukradli samochód dla zabawy

4 czerwca 2013 roku dwóch radomszczan w wieku 31 i 27 lat usłyszało zarzut kradzieży fiata seicento. Dwa dni wcześniej policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży pojazdu. Do zdarzenia doszło na ter...

4 czerwca 2013 roku dwóch radomszczan w wieku 31 i 27 lat usłyszało zarzut kradzieży fiata seicento. Dwa dni wcześniej policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży pojazdu. Do zdarzenia doszło na terenie jednej z posesji w miejscowości Lipie.

Sprawcy wykorzystali nieuwagę domowników, weszli na podwórko i bez problemu odjechali fiatem, gdyż w aucie były zostawione kluczyki. Następnie wjechali w las, gdzie kilka razy uderzyli w drzewa, tym samym, znacznie uszkodzili auto, straty wynoszą blisko 3 tysiące złotych.

Po kilku minutach kierujący pojazdem został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego, którzy pełnili służbę w tym rejonie. Jak się okazało drugi wysiadł z fiata zaraz po tym jak uderzyli w pierwsze drzewo, był niezadowolony jak kolega kieruje fiatem.

31-letni kierujący seicento trafił do policyjnego aresztu 2 czerwca.  W organizmie miał 2,8 promila alkoholu. Drugi został zatrzymany 3 czerwca. Obaj radomszczanie podczas przesłuchania przyznali się do kradzieży pojazdu.

Starszy z nich dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Dobrowolnie poddał się karze 15 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. 27 – latek również poddał się karze 12 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

Na obu sprawców została nałożona kara grzywny i zostali zobligowani do naprawienia szkody jaką wyrządzili.

na podstawie KPP Radomsko

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE