Ukradł ze sklepu towar i uderzył ekspedientkę. 21-latek został zatrzymany

Ukradł ze sklepu towar i uderzył ekspedientkę. 21-latek został zatrzymany Fot. KPP Radomsko

Policjanci zatrzymali 21-latka mieszkającego ostatnio na terenie Radomska, który ukradł artykuły spożywcze ze sklepu i aby zatrzymać łup, użył siły fizycznej wobec sprzedawczyni. Agresor usłyszał już zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi kara do 10 lat więzienia.

5 marca 2022 roku około godziny 15.30 dyżurny policji otrzymał informację, że w sklepie przy ulicy Leszka Czarnego w Radomsku młody mężczyzna ukradł produkty spożywcze.

- Kiedy ekspedientka zwróciła mu uwagę i zażądała oddania towaru, napastnik użył siły fizycznej i po szarpaninie uciekł. Na szczęście sprzedawczyni nie odniosła obrażeń ciała. Policjanci z wydziału ruchu drogowego jako pierwsi obejrzeli nagranie z monitoringu i szybko podali innym funkcjonariuszom pełniącym służbę rysopis sprawcy. Po kilkunastu minutach jeden z patroli zobaczył odpowiadającego opisowi mężczyznę. Mundurowi zatrzymali sprawcę kradzieży, jest nim 21-latek ostatnio mieszkający w Radomsku – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

7 marca mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut kradzieży rozbójniczej, co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Więcej o:
radomsko policja radomsko kradzież złodziej zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE