Ukazała się druga część komiksu o historii Radomska

Ukazała się druga część komiksu o historii Radomska Fot. ZSE w Radomsku

Ani zdalne nauczanie, ani epidemia COVID nie wstrzymały prac nad kolejną częścią komiksu historycznego opracowanego przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku.

- Jeśli chcecie Państwo poznać dalsze losy fikcyjnej rodziny Nowaków wplątane w autentyczną historię naszego miasta to zapraszamy do przeczytania drugiej części przygód Mietka i jego bliskich. Obejmuje ona lata 1940-1942 i kończy się likwidacją radomszczańskiego getta. W pracach nad komiksem brali udział uczniowie i absolwenci klas o profilu grafik komputerowy, którym to wydawnictwo dało możliwość wykazania się umiejętnościami praktycznymi i wiedzą związaną z ich przyszłym zawodem. Mamy nadzieję, że czytelnikom, a zwłaszcza tym najmłodszym, komiks przybliży historię naszego miasta. I zrozumieją dlaczego w czasie wojny określenie Radomska mianem Banditenstadt brzmi dumnie – mówi Agnieszka Kuligowska, nauczycielka historii w ZSE w Radomsku.

Wydawnictwo ukazało się dzięki wsparciu finansowemu firmy Leitz. Jego promocja odbyła się w czasie wykładu Agnieszki Kuligowskiej, poświęconemu Stanisławowi Sojczyńskiemu -Warszycowi w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku.

Komiks można zakupić w siedzibie „Ekonomika”. Cena wydawnictwa to 13 złotych. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na konto Rady Rodziców.

Więcej o:
radomsko ekonomik radomsko zse radomsko komiks
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE