Udało się! 50 tys. zł dla Mateusza Czapli

Udało się! 50 tys. zł dla Mateusza Czapli Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

Jak się okazuje ludzi o wielkich sercach nie brakuje. Podczas weekendowej zbiórki zorganizowanej w Radomsku udało się zebrać 50 tysięcy 805 zł na leczenie Mateusza Czapli.

W poniedziałek policzono pieniądze jakie udało się zebrać podczas specjalnego Kiermaszu Charytatywnego dla Mateusza Czapli zorganizowanego w ramach Pikniku Rodzinnego w Parku Świętojańskim. Miejski Dom Kultury poinformował, że na leczenie Mateusza udało się zebrać 50 805 zł. Dla chłopca, poza kiermaszem został wylicytowany motocykl „Komar” za  kwotę 6 200 zł. Szczęśliwymi nabywcami motocyklu została Grupa „Komarkiem przez Polskę. 

Działo się naprawdę wiele. Joanna i Marcin Mielczarkowie w niedzielę zorganizowali Kiermasz Ciast. Stoisko ze słodkimi pysznościami rozstawiono podczas ogólnopolskiego zlotu Auto Moto Weteran.

- Za stworzenie tej możliwości serdecznie dziękujemy dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury, Panu Krzysztofowi Zygmie oraz panu Jerzemu Strączyńskiemu, prezesowi Klubu Weterani Szos. W akcję włączyli się również: Stowarzyszenie Motocyklowe Czarny Radomsko, Komarem przez Polskę, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stobiecku Szlacheckim, Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko, Malutkie Resort, AnParis dekoracje Anna Cykowska, szkoły powiatu radomszczańskiego, wielu ludzi dobrej woli oraz oczywiście rodzina i przyjaciele Mateusza - dziękują Joanna i Marcin Mielczarkowie.

- Wierzymy, że się uda i jeszcze raz dziękujemy za okazywaną nam dotąd pomoc, życzliwość, zrozumienie i wsparcie - dodają.

Mateusz jest mieszkańcem gminy Dobryszyce. Ma 19 lat i niestety złośliwy nowotwór. Refundowane leczenie zostało wyczerpane - już mu nie pomoże, choć chłopakowi podawana była już najcięższa chemia… Ostatnia nadzieja - immunoterapia Car T-Cell. Mateusz może żyć, może pokonać nowotwór, jednak cena za to jest gigantyczna - ponad 1,5 mln złotych.

Pomóc Mateuszowi można dokonując wpłaty na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” – szczegóły tutaj  szczegóły KAWAŁEK NIEBA.

Można także pomagać poprzez portal siepomaga.pl Na Facebooku powstały także grupy, na której prowadzone są aukcje dla Mateusza LICYTACJE DLA MATEUSZA POMOC DLA MATEUSZA.

Zobacz: Kiermasz dla Mateusza Czapli w Parku Świętojańskim w Radomsku

Więcej o:
Mateusz Czapla Pomoc pomoc dla Mateusza Czapli kiermasz dla Mateusza Czapli Radomsko kiermasz charytatywny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE