Uczniowie z ZSCKR w Dobryszycach mają indeksy w kieszeni

Uczniowie z ZSCKR w Dobryszycach mają indeksy w kieszeni

Od 27 do 28 maja w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się etap centralny XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Dużym sukcesem okazał się udział uczniów ZSCKR w Dobryszycach, którzy startowali w blokach produkcji roślinnej i produkcji zwierzęcej.

W zmaganiach wystartowali  uczniowie  ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas eliminacji okręgowych odbywających się w kwietniu.

Uczestnicy 27 maja rozwiązywali test, a później przystąpili do etapu praktycznego. Finaliści Olimpiady musieli wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu podstawy programowej szkoły średniej ale także poszerzoną o nowości w danej dziedzinie, publikowaną w czasopismach branżowych.

Marta Piekarska uczennica III klasy technikum weterynarii uzyskała tytuł finalisty Etapu Centralnego Olimpiady. Sebastian Matyjak tegoroczny absolwent Technikum Mechanizacji  Rolnictwa i Agrotroniki również uzyskał tytuł finalisty Etapu Centralnego.

Laureaci i finaliści są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego i otrzymują 100% punktów oraz indeksy na wyższe uczelnie oraz cenne nagrody.

Więcej o:
dobryszyce zsckr dobryszyce olimpiada olimpiada dobryszyce
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE