Uczniowie z ZSCKR w Dobryszycach najlepsi w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Uczniowie z ZSCKR w Dobryszycach najlepsi w  Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych Fot. arch. szkoły

8 kwietnia w SGGW w Warszawie odbył się XLV etap okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach reprezentowało 7 uczniów w różnych blokach tematycznych.

W zmaganiach konkursowych uczestniczyli uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z województwa łódzkiego, mazowieckiego oraz części województwa podlaskiego.

Dużym sukcesem okazał się udział uczniów ZSCKR w Dobryszycach, którzy startowali w blokach: produkcja zwierzęca i produkcja roślinna.

Uczestnicy Olimpiady musieli się wykazać nie tylko wiedzą z zakresu podstawy programowej szkoły średniej poszerzoną o nowości w danej dziedzinie, publikowane w czasopismach i opracowaniach branżowych.

Pierwsze miejsca w Olimpiadzie zajęli Marta Piekarska uczennica klasy 3 Technikum Weterynarii: w bloku produkcja zwierzęca oraz Sebastian Matyjak uczeń klasy czwartej Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki: w bloku produkcja roślinna.   

Jako laureaci zakwalifikowali się do finału Centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, który odbędzie się pod koniec maja 2022 r. na  SGGW w Warszawie.

Więcej o:
dobryszyce zsckr dobryszyce olimpiada olimpiada dobryszyce
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE