Uczniowie z radomszczańskiego „elektryka” odnowili salę języka polskiego

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

W Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku trwa akcja remontu klasy języka polskiego. Inicjatorami przedsięwzięcia są sami uczniowie, którzy postanowili samodzielnie odświeżyć wygląd swojej sali lekcyjnej. Pomaga im w tym nauczycielka języka polskiego Aneta Jędrzejczyk oraz tata jednego z uczniów.

- Chcieliśmy zrobić coś miłego dla naszej polonistki, która jest bardzo zaangażowana w naszą edukację i kulturę. Uważamy, że klasa języka polskiego powinna być miejscem, gdzie można poczuć się jak w domu i czerpać inspirację z literatury - mówi Oliwia, jeden z inicjatorek akcji.

Uczniowie zadbali o to, aby klasa nabrała nowego charakteru. Na ścianach pojawiły się motywujące cytaty, wykaz obowiązujących lektur a także oś epok literackich.

Wymieniane są blaty na stolikach oraz biurko nauczyciela.

- Podczas jednej z wycieczek szkolnych podeszły do mnie uczennice z propozycją odnowienia Sali lekcyjnej, zaskoczyła mnie taka propozycja. To, że uczniowie w swoim wolnym czasie, podczas wakacji chcieli zrobić coś takiego. Poprosiłam o zgodę dyrektora. Sześcioro uczniów jest zaangażowanych w zmiany. Do tego tata jednego z nich zgodził się nam pomóc – mówi Aneta Jędrzejczyk, nauczycielka języka polskiego w ZSE-E.

Uczniowie przez ponad miesiąc przyjeżdzali do szkoły by zmieniać wizerunek sali. Remont został sfinansowany z pieniędzy jakie rodzice wpłacali na komitet rodzicielski. To było 5 tys. zł.

- Ale co to jest 5 tys. zł na remont w dzisiejszych czasach. Tu się pojechało do firmy, która ma hurtownię farb, więc jakieś pędzelki udało się dostać. Pan Marcin Skubisz kupił wykładzinę za 2 tys. zł to ogromne wsparcie i podziękowania dla niego. TO ws - dodaje Aneta Jędrzejczyk. 

Akcja remontu klasy języka polskiego jest przykładem tego, jak uczniowie mogą wykazać się inicjatywą i kreatywnością w szkole. Jest to również dowód na to, jak ważna jest dla nich nauka języka ojczystego i szacunek dla kultury narodowej.

Relacja z wydarzenia w piątkowym (1 września) serwisie Flesz Radomsko24 pl.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
zse-e radomsko elektryk radomsko zse-e remont
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE