Uczniowie z „Ekonomika” już po stażu zawodowym w Wielkiej Brytanii

Uczniowie z „Ekonomika” już po stażu zawodowym w Wielkiej Brytanii

Grupa dwunastu uczniów klas trzecich w zawodzie technik ekonomista wróciła 19 października ze stażu zawodowego w Wielkiej Brytanii. Pobyt w Anglii odbył się w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Mobilność poszerza horyzonty”.

Stażyści zdobywali doświadczenie zawodowe pracując przez dwa tygodnie w firmach brytyjskich. Były to różne przedsiębiorstwa głównie z branży ekonomicznej w których mieli okazję pracować w środowisku międzynarodowym tak więc oprócz korzyści zawodowych mogli doskonalić komunikację w języku angielskim.

W czasie wolnym był czas na poznawanie kultury i zabytków lokalnych, w szczególności miasta Portsmouth w którym odbywał się staż czy wyspy Isle of Wight. W weekend odbyła się również wycieczka do Londynu gdzie uczestnicy mogli podziwiać najważniejsze zabytki stolicy jak między innymi Pałac Buckingham, London Eye, Big Ben, Trafalgar Square czy Tower Bridge. Cała grupa zakwaterowana była w domu u przesympatycznych Państwa June i Massimo gdzie uczniowie czuli się jak w rodzinie.

Na zakończenie projekty wszyscy uczestnicy stażu otrzymają dokument „Europass- mobilność”, który uznawany jest w całej Unii Europejskiej. Uczniom podczas pobytu towarzyszyli nauczyciele: koordynator projektu Magdalena Geniusz-Starostka i nauczyciel języka angielskiego Bożena Kostrzewa.

Projekt ten realizowany jest przy wsparciu finansowym programu Unii Europejskiej „Erasmus+”.

Więcej o:
zse radomsko ekonomik radomsko staż radomsko erasmus + radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE