Uczniowie z Dobryszyc edukują się o finansach

Uczniowie z Dobryszyc edukują się o finansach

Młodzież z gminy Dobryszyce, uczęszczająca do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Szkoły Podstawowej w Bloku Dobryszyce, wzięła udział w ogólnopolskich lekcjach online o tematyce ekonomicznej zorganizowanych w ramach Europejskiego Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości.

Wydarzenie to zostało przygotowane przez Warszawski Instytut Bankowości i Giełdę Papierów Wartościowych, a zajęcia prowadzili przedstawiciele instytucji finansowych oraz środowiska akademickiego.

W trakcie wirtualnych spotkań uczniowie zdobyli cenne informacje na temat posiadania rachunku bankowego oraz nowoczesnych funkcji aplikacji bankowych. Ponadto, zdobyli wiedzę o produktach, które zyskały popularność na rynku w ostatnich latach oraz o tym, w jaki sposób zmieniły one nasze sposoby korzystania z usług bankowych. Prelegenci omówili także nowe formy płatności, które przyspieszają transakcje i zwiększają wygodę korzystania z usług finansowych. Podczas lekcji online młodzi ludzie poznali proces tworzenia historii kredytowej oraz etapy budowania wiarygodności finansowej. Uczniowie dowiedzieli się, jak istotne jest odpowiednie dysponowanie pieniędzmi już od najmłodszych lat.

Udział w przedsięwzięciu pozwolił młodzieży uzyskać wiele cennych wiadomości, które przyczynią się do podejmowania świadomych decyzji w zakresie zarządzania środkami finansowymi.

Koordynatorką udział uczniów w wydarzeniu była Łucja Przerada.

Więcej o:
dobryszyce nauka szkoła dobryszyce
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE