Uczniowie „trójki” z wizytą w KPP w Radomsku

Uczniowie „trójki” z wizytą w KPP w Radomsku Fot. KPP Radomsko

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku gościli uczniów klas IV z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. Dzieci nie tylko spotkały się z teorią, ale i w praktyce mogły zobaczyć, jakie zadania wykonują na co dzień mundurowi.

W poniedziałek, 19 lutego 2024 roku do Komendy Powiatowej Policji w Radomsku przyszli niezwykli goście. Byli to uczniowie klasy czwartej z PSP nr 3 w Radomsku wraz z opiekunami.

- Goście zwiedzając radomszczańską komendę dowiedzieli się jak wygląda codzienna praca policjantów. Dzieci obejrzały pomieszczenie, w którym przez całą dobę, każdego dnia pracuje dyżurny jednostki, który między innymi odbiera wszelkie zgłoszenia i kieruje policyjnymi patrolami. W sali konferencyjnej komendy dzieci obejrzały sprzęt wykorzystywany przez policjantów w czasie służby. Rozmawiano też na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W trakcie wizyty uczniowie zadawali policjantom mnóstwo pytań dotyczących codziennej pracy „stróżów prawa”. Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku sprawiła im dużo radości i uśmiechu oraz dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Więcej o:
radomsko policja radomsko psp 3 w radomsku uczniowie wizyta na komendzie spotkanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE