Uczniowie „siódemki” z partnerską wizytą w Slatinie

Uczniowie „siódemki” z partnerską wizytą w Slatinie Fot. PSP7 w Radomsku

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Radomsku realizowała od 10 do 17 stycznia 2022 r. wraz ze Scoala Gimnaziala „Eugen Ionescu” w Slatinie w Rumunii projekt pt. „Pokaż język” w ramach programu „Ponadnarodowej Mobilności Uczniów”, na który pozyskała ze środków unijnych 120628 zł.

W projekcie wzięło udział 20 uczniów i 4 nauczycieli. Chociaż termin wyjazdu był dwukrotnie przekładany a program mobilności nieznacznie zmodyfikowany ze względu na pandemię, to najważniejsze jego cele zostały zrealizowane. Polscy uczniowie zapoznali się z kolegami z Rumunii już przed wyjazdem - podczas wideokonferencji i na założonej grupie Whats App.

W Slatinie polska grupa została przyjęta chlebem i solą. Dyrektor szkoły, przyjmując list skierowany do niej przez Prezydenta Miasta Radomska i upominki ufundowane przez niego i PSP nr 7, nie kryła radości i zaskoczenia. W czasie ponad tygodniowego pobytu w Slatinie polska młodzież miała okazję: uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych, np. lekcjach języka angielskiego, informatyki, historii czy geografii, nauczyć się rumuńskiego tańca ludowego hora, pokazać kolegom z Rumunii, jak się tańczy poloneza, wziąć udział w grze terenowej „Slatina Express”, zwiedzić Krajową i Bukareszt, wspólnie zaśpiewać kolędy, poznać tradycje i folklor kraju partnera projektowego.

Uczniowie PSP7 wspólnie z rumuńskimi przyjaciółmi stworzyli fotorelację i film z wyjazdu, prezentację nt. polskich i rumuńskich obiektów ze światowej listy UNESCO, kapsułę czasu i piosenkę mobilności. Nauczyciele z obu szkół opracowali razem 5 scenariuszy zajęć. Przede wszystkim jednak w czasie pobytu w Rumunii uczniowie Siódemki mogli „podszlifować” swój język angielski w różnych sytuacjach oficjalnych i nieformalnych.

Więcej o:
radomsko psp7 radomsko wymiana rumunia projekt
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE