Uczniowie Mechanika wrócili z Lipska

Zakończyły się zagraniczne praktyki zawodowe dla dwadzieściorga uczniów z technikum mechaniczno-budowlanego

Zakończyły się zagraniczne praktyki zawodowe dla dwadzieściorga uczniów z technikum mechaniczno-budowlanego.
Fot. archiwum ZSP nr 1


W Lipsku w terminie od 26 maja do 9 czerwca dziesięcioro uczniów technikum budowlanego, sześciu uczniów technikum pojazdów samochodowych oraz czterech uczniów technikum mechanicznego odbywali praktyki w niemieckich zakładach pracy. Uczniowie oprócz poznawania tajników swoich przyszłych zawodów, mieli także okazję do zgłębienia znajomości języków obcych oraz poznawania odmiennych kultur. Po praktykach był także czas na zwiedzanie okolicy, z czego młodzież chętnie korzystała.

Uczniowie na koniec otrzymali certyfikaty potwierdzające realizację programu merytorycznego stażu wraz z suplementem, w którym opisane zostały wykonywane podczas praktyk czynności i zadania oraz zdobyte umiejętności i kompetencje zawodowe.

Działanie pod nazwą "Practical Training in Germany as the key to professionalmobilityatlabour market" jest realizowane w ramach projektu systemowego "Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo" (realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie) współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, którego celem jest zwiększenie atrakcyjności kształcenia i szkolenia zawodowego oraz lepsze wykorzystanie wsparcia finansowego UE w celu wspierania zatrudnienia młodzieży.

Szkolnym koordynatorem projektu jest mgr Aldona Skiba.

Źródło: www.radomsko.edu.pl

Więcej o:
zespół szkół ponadgimnazjalnych nr 1 w radomsku technikum mechaniczne technikum budowlane praktyki zawód lipsk niemcy wyjazd
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE