Uczniowie "Fabianiego" w Niemczech czyli Berlin na rowerach

W dniach 10 – 14 czerwca, piętnastoosobowa grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. F. Fabianiego w Radomsku weźmie udział w wycieczce rekreacyjno - krajoznawczej do Niemiec

W dniach 10 – 14 czerwca, piętnastoosobowa grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. F. Fabianiego w Radomsku weźmie udział w wycieczce rekreacyjno - krajoznawczej do Niemiec.
Urzekające ogrody w Poczdamie/foto: Jacek Paszewski. Sierpień 2012
Organizatorem wyjazdu jest nauczyciel języka niemieckiego w I LO Paweł Laskowski. Uczniowie będą kształcić umiejętności językowe, ale także poznawać ciekawe miejsca oraz wspólnie dobrze się bawić.

Punktem wypadowym stanie się hotel w Słubicach. To stąd młodzież każdego dnia będzie wyjeżdżać do Frankfurtu nad Odrą, Poczdamu, Berlina oraz Drezna.

A w Poczdamie odbędzie spacer po parku Sanssouci, gdzie obejrzy piękne barokowe ogrody z wielką fontanną (Grosse Fontäne), otoczoną marmurowymi rzeźbami rzymskich bogów. Tam młodzież zwiedzi Pałac Cecilienhof (Schloss Cecilienhof) - ostatnią taką budowlę wzniesioną przez Hohenzollernów, w której obradowali w 1945 roku uczestnicy konferencji poczdamskiej. Następnie młodzi uczestnicy wyjazdu będą podziwiali w Berlinie Siegessäule (Kolumnę Zwycięstwa), niemiecką zabytkową budowlę znajdującą się w parku Tiergarten, a zaprojektowaną przez Heinricha Stracka.

Plac Poczdamski (Potsdamer Platz) to następny ważny punkt programu wycieczki. Jako jeden z największych i najruchliwszych placów w centrum Berlina na pewno zadziwi licealistów nowoczesną, zapierającą dech w piersiach zabudową. Z kolei Brama Brandenburska (Brandenburger Tor) zainteresuje swoją klasycystyczną formą.

W Dreźnie uczestnicy wycieczki obejrzą Stare Miasto i zachwycą się niemieckim Kościołem Mariackim (Frauenkirche), monumentalną świątynią barokową, jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych w Europie zabytków protestanckiej architektury sakralnej. Będą zwiedzać także malowniczy, zabytkowy Zwinger z jego interesującymi, unikatowymi wystawami (zbiór porcelany, kolekcja broni).

Szczególnym dniem okaże się czwartek 13 czerwca, w którym uczniowie wraz z opiekunami powrócą do Berlina, by podziwiać jego architekturę podczas wycieczki rowerowej. Należy bowiem podkreślić, że podczas tego wyjazdu niezwykle ważna będzie także aktywność fizyczna – młodzież weźmie udział w różnych formach zajęć rekreacyjnych.

Niewątpliwie tak przygotowana wycieczka spełni oczekiwania młodych globtroterów, zintegruje ich, udoskonali umiejętności językowe, dostarczy wiedzy o innym kraju i jego zabytkach, skłoni do uprawiania aktywnego wypoczynku.

Życzymy pięknych wrażeń!

Więcej o:
liceum fabiani wyjazd do berlina wycieczka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE