Uczniowie „Elektryka” w Radomsku wzięli sprawy w swoje ręce

Uczniowie „Elektryka” w Radomsku wzięli sprawy w swoje ręce Fot. ZSE-E w Radomsku

I to z jakim efektem! Przez dwa tygodnie wyremontowali kolejną już pracownię, tym razem matematyczną. Wystarczyły pomysł i dobre chęci, by klasa zyskała nowe, estetyczne wnętrze.

- Chcieliśmy coś zmienić, aby sala matematyczna zyskała świeży i nowoczesny wygląd – mówią uczniowie klasy IVB, którzy w czasie ferii, gdy większość ich kolegów nie myślała o szkole, postanowili wziąć się do pracy i wyremontować salę 003.

Wspierała ich uczennica klasy IVAF – Paulina Karasek, specjalistka w dekoracji ścian.

Młodzież wykonała niezbędne prace remontowe, pomalowała salę i wymieniła listwy podłogowe. Aby wnętrze było przytulne i przyjemne dla oka, na jednej ze ścian pojawiły się ciekawe figury geometryczne, wzory matematyczne oraz portret wybitnego polskiego matematyka – Stefana Banacha.

Efekt prac zrobił ogromne wrażenie na uczniach mających lekcje w odświeżonej pracowni, którzy podkreślali, że klasa teraz nabrała blasku, a kolory ścian dają pozytywną energię.

- Remont klasy był bardzo wymagający, tak pod względem czasu jak i wysiłku – opowiada Błażej Kulawiak, uczeń z ekipy remontowej z klasy IVB.

– Niemniej jednak cieszy nas efekt końcowy. Naprawdę było warto. Naszym głównym celem było przede wszystkim zrobienie czegoś dobrego dla szkoły, by pozostawić po sobie trwałą pamiątkę i miłe wspomnienia – podkreśla.

- Sala matematyczna stała się teraz przyjemnym miejscem do nauki i  do pracy – komentuje Halina Jurczyk, nauczycielka matematyki, wychowawczyni klasy IVB.

- Odnowione wnętrze i ciepłe spojrzenie  Stefana Banacha będą sprzyjać dobremu klimatowi. W imieniu społeczności Elektryka i swoim  dziękuję grupie wychowanków za  poświęcenie czasu i zaangażowanie - dodaje.

Więcej o:
radomsko zsee radomsko elektryk radomsko remont sali
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE