Uczniowie „Elektryka” w Radomsku wygrali mobilną pracownię

Uczniowie „Elektryka” w Radomsku wygrali mobilną pracownię

Sukcesem zakończyło się uczestnictwo „Elektryka” w projekcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej pod hasłem „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Szkoła otrzyma pracownię składającą się z 16 laptopów, mobilnej szafy i interaktywnego monitora.

Uczniowie jeszcze w czerwcu wzięli udział w kursie on-line „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy” oraz stworzyli materiały graficzne: hasło kampanii promującej bezpieczeństwo w sieci w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem.

- Pierwszy raz braliśmy udział w konkursie,  w którym trzeba było utworzyć nie grafikę, nie obrazek a posta. Staraliśmy się, żeby był interesujący i zachęcał do refleksji nad zagrożeniami płynącymi z sieci. Prac projektowych nie było wiele, ale były naprawdę ciekawe i intrygujące. Warto wymienić tu super profesjonalne prace uczniów z profilu technik reklamy, którzy pod kierunkiem nauczycielki  Emilii Marszał stworzyli prawdziwe cuda. Na szczególne wyróżnienie zasługuje praca Martyny Kaźmierczak „Spiderman w sieci”. Piękne projekty graficzne sporządziły Daria Sosnowicz, Dominika Zasada, Tymoteusz Kluza i Justyna Kucharska.Projekt całości posta opracowali programiści z obecnej klasy 2l: Zuzanna Lewandowska i Bruno Rogalski – opowiada Agnieszka Orłowska, koordynatorka projektu. 

Utworzony post zyskał uznanie komisji konkursowej i w efekcie nasza szkoła wzbogaciła się o mobilną pracownię komputerową wraz z oprogramowaniem. - Konkursy, takie jak ten przygotowany przez NASK, są wspaniałym narzędziem edukacyjnym – mówił minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłaszając wyniki podczas konferencji prasowej w Kobyłce.

– Atrakcyjne nagrody są tylko dodatkiem, bo prawdziwą wartość stanowi wiedza i nabycie nowych kompetencji, które umożliwią dzieciom i młodzieży sprawne – a przede wszystkim bezpieczne – poruszanie się w cyfrowym świecie – dodał.

Koordynatorka projektu  dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy ukończyli kurs on-line i tym samym przyczynili się do wygranej.

Należy dodać, że na konkurs wpłynęło 3075 zgłoszeń, mobilne pracownie przyznano 800 placówkom.

(tekst: Aneta Jędrzejczyk)

Więcej o:
radomsko elektryk radomsko zsee radomsko mobilna pracownia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE