Uczniowie „Ekonomika” na stażu w Hiszpanii

Uczniowie „Ekonomika” na stażu w Hiszpanii Fot. ZSE w Radomsku

8 maja swoją hiszpańską przygodę rozpoczęła grupa 17 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku, która przebywa w Granadzie na stażu zawodowym. Uczniowie są uczestnikami realizowanego w szkole projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z programu Erasmus+ „Mobilni zawodowcy”.

Młodzi graficy, fototechnicy i handlowcy z klas trzecich zdobywają doświadczenie pracując w firmach w malowniczej Andaluzjii, a popołudniami uczestniczą w niezwykle bogatym programie kulturowym. Mieli okazję zobaczyć jeden z najpiękniejszych zabytków Hiszpanii - Alhambrę, spacerować szlakami górskimi Los Cahorros czy odpoczywać na plaży w urokliwej Nejra.

Wyjazd jest jedyną w swoim rodzaju okazją zdobycia doświadczenia zawodowego na europejskim rynku pracy, pogłębienia znajomości języka angielskiego i poznania podstaw hiszpańskiego. Pobyt daje młodym ludziom również możliwość poznania kultury hiszpańskiej i sprawdzenia się w międzynarodowym środowisku zawodowym. Wszyscy uczestnicy po powrocie otrzymają dokument Europass, który jest poświadczeniem zdobytego doświadczenia i uznawany jest w całej Unii Europejskiej.

Staż ten jest pierwszym wyjazdem zorganizowanym w ramach przyznanej szkole Akredytacji Erasmus+, która zapewnia Ekonomikowi ciągłość finansowania staży aż do 2027 roku.

Koordynatorką działań jest nauczyciel języka francuskiego Magdalena Geniusz-Starostka.

Więcej o:
radomsko ekonomik radomsko zse radomsko hiszpania staż projekt
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE