Uczeń „Ekonomika” zdobył indeks na kierunek Papiernictwo i Poligrafia na Politechnice Warszawskiej

Uczeń „Ekonomika” zdobył indeks na  kierunek Papiernictwo i Poligrafia na Politechnice Warszawskiej

15 marca na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Warszawskiej odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich.

Była to już szósta edycja konkursu. Składa się on z dwóch etapów eliminacyjnych oraz etapu finałowego. W ostatniej edycji, w etapach eliminacyjnych, brało udział ok. 3000 uczniów z całej Polski. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 39 osób.

W gronie wyróżnionych finalistów konkursu znalazł się Jan Guryl – uczeń III klasy Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku. Laureaci oraz wyróżnieni finaliści będą mogli podjąć studia na kierunku Papiernictwo i Poligrafia z pominięciem procedury rekrutacyjnej. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani dyplomami i nagrodami od sponsorów.

W czasie przerwy, uczniowie oraz ich opiekunowie mogli zapoznać się z bazą dydaktyczną Zakładu Technologii Poligraficznych na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym. Zwycięzcy konkursu będą mieli możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności w nowoczesnych laboratoriach uczelni, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt do badania materiałów i produktów poligraficznych, maszyny i urządzenia stosowane w różnych technologiach druku oraz obróbce introligatorskiej, a także najnowocześniejsze oprogramowanie m.in. do grafiki komputerowej, przygotowania publikacji, wykonywania impozycji, cyfrowych systemów zarządzania produkcją poligraficzną czy zarządzania barwą.

Ucznia ZSE w Radomsku do konkursu przygotował Zbigniew Wróblewski.

Więcej o:
zse zse radomsko ekonomik radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE