Ubezpieczenie GAP – jak działa i kiedy może się przydać

Ubezpieczenie GAP – jak działa i kiedy może się przydać

W razie szkody całkowitej lub kradzieży leasingowanego samochodu, możesz znaleźć się w bardzo trudnej sytuacji. Oprócz tego, że tracisz możliwość korzystania ze swojego auta, dalej musisz spłacać raty (leasing). Jak zabezpieczyć się finansowo na wypadek takiej sytuacji? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie GAP.

Jak działa ubezpieczenie GAP?

GAP (ang. Guaranteed Asset Protection) to ubezpieczenie od straty finansowej powstałej w razie szkody całkowitej lub kradzieży. Wypłata środków z tego ubezpieczenie umożliwia pokrycie różnicy pomiędzy rynkową wartością auta a środkami wypłaconymi przez ubezpieczyciela np. w ramach polisy AC lub OC. GAP umożliwia więc pozyskanie dodatkowych środków, które pomogą spłacić w części lub całości pozostały leasing.

Ubezpieczenie GAP w PKO Ubezpieczenia – co warto wiedzieć?

Szukając odpowiedniej oferty dla siebie, należy zwrócić uwagę na dodatkowe korzyści, czyli to, co poza wypłatą świadczenia może zapewnić ubezpieczyciel.

Z pewnością warto bliżej przyjrzeć się ubezpieczeniu GAP od PKO Ubezpieczenia - https://pkoubezpieczenia.pl/ubezpieczenia/dla-firm-samochod/gap-ubezpieczenie-straty-finansowej.

W ofercie PKO Ubezpieczenie możesz otrzymać samochód zastępczy i refundację części kosztów w związku z leasingiem nowego pojazdu.

W ramach aktualnej oferty możesz wybrać spośród trzech wariantów ochrony:

  1. GAP Fakturowy – w tym przypadku odszkodowanie jest różnicą pomiędzy wartością początkową auta w dniu zakupu na fakturę a w dniu wystąpienia szkody z OC lub AC.
  2. GAP Casco – ten rodzaj ubezpieczenia pokrywa różnicę pomiędzy wartością polisy AC a wartością rynkową pojazdu w dniu wystąpienia, np. szkody całkowitej lub kradzieży.
  3. Polisa GAP Indeksowa – to polisa, w ramach której ubezpieczyciel pokrywa ok. 30% wartości uszkodzonego lub skradzionego pojazdu.

Ubezpieczenie GAP – warunki, zakres ochrony

Aby przystąpić do takiego ubezpieczenia w PKO Ubezpieczenia:

  • pojazd nie może być starszy niż 10 lat w dniu zakończenia umowy leasingu
  • auto musi być objęte ubezpieczeniem AC
  • umowa leasingu musi trwać co najmniej 12 miesięcy
  • wartość fakturowa auta osobowego nie może być wyższa niż 1 mln zł.

W trakcie oceny warunków ubezpieczenia GAP, weź pod uwagę: dostępne warianty ubezpieczenia, sumę i czas trwania okresu ochronnego, wymagany wiek pojazdu oraz wysokość składki.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE