Tydzień Zdrowia w PSP 4 w Radomsku

Tydzień Zdrowia w PSP 4 w Radomsku Fot. PSP nr 4

Edukacja zdrowotna i promocja zdrowia to jeden z priorytetów działalności PSP 4 w Radomsku.

Atrakcje obejmowały zarówno młodszych, jak i starszych. Maluszki rozpoczęły Tydzień Zdrowia od spotkania ze stomatologiem. Następnie samodzielnie przygotowały zdrowe kanapki oraz uczestniczyły w zajęciach tematycznych z okazji Międzynarodowego Święta Marchewki. Największy entuzjazm wzbudziły jednak aktywne przerwy, na których uczniowie mogli potańczyć w rytm ulubionej muzyki z instruktorkami ze starszych klas oraz zagrać turniej tenisa stołowego.

Niemniej atrakcji czekało uczniów klas starszych. Prowadzone były akcje skierowane do całości klas 4-8, jak i spersonalizowane lekcje ściśle związane z zainteresowaniami klasy. Akcja „Zjedz owoca” i gazetki prozdrowotne przygotowane na drzwiach każdej klasy to przedsięwzięcia angażujące całość społeczności szkolnej kl. 4-8.

Odbyło się również szereg spotkań z gośćmi na co dzień zajmującymi się zdrowym stylem życia: trenerką fitness Andrianą Yakimovych z klubu _body_fit.pl, trenerem personalnym – Adamem Kuśmierzem oraz  menadżerką klubu Xtreme Fitness Radomsko. Szkołę odwiedziła również Ochotnicza Straż Pożarna z Dąbrówki, która przeprowadziła warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nie zapominając, że zdrowie to nie tylko aspekt fizyczny, ale i psychiczny, uczniowie wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pt. „Fonoholizm i cyberprzemoc” oraz „Dobrostan psychiczny”. Na zakończenie Tygodnia Zdrowia zostały rozstrzygnięte konkursy profilaktyczne „Recepta na życie bez nałogów” oraz „Konkurs na najciekawsze hasło promujące życie bez uzależnień”. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody.

Tydzień Zdrowia był również czasem sprzyjającym podnoszeniu kompetencji w gronie pedagogicznym. Część nauczycieli wzięła udział w weekendowym szkoleniu dla realizatorów programu profilaktycznego „Unplogged”, realizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania z zakresu zdrowia publicznego.

Akcję w szkole koordynowały: Katarzyna Zielińsk, opiekun SK PCK, Karolina Terlicka, szkolny koordynatora programu „Szkoła Promująca Zdrowie”, Anetta Łacisz, koordynator Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę” i Iwona Jaros, szkolny pedagog.

Więcej o:
psp nr 4 psp nr radomsko tydzień zdrowia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE