Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

Od 18 do 22 listopada Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na „Tydzień Przedsiębiorcy”. W tych dniach obecni i przyszli przedsiębiorcy dowiedzą się m.in. o zmianach w ZUS i innych urzędach.

Od 18 do 22 listopada Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na „Tydzień Przedsiębiorcy”. W tych dniach obecni i przyszli przedsiębiorcy dowiedzą się m.in. o zmianach wprowadzonych w nowej wersji programu Płatnik, jak skorzystać z Platformy Usług Elektronicznych, na jakich zasadach można skorzystać z ulg i umorzeń w spłacie zaległych składek oraz z abolicji składkowej. Ponadto na specjalnie przygotowanych stanowiskach będą czekali również eksperci z innych urzędów.

W ciągu tego tygodnia, w godzinach 8:00 – 18:00, w siedzibie radomszczańskiego Inspektoratu ZUS, przy ul. Piastowskiej 24a, w Sali Obsługi Klientów, pracownicy ZUS będą udzielać informacji i porad z zakresu interesującego obecnych i przyszłych przedsiębiorców. - Każdy przedsiębiorca, który w tych dniach odwiedzi placówkę ZUS uzyska m.in. kompleksowe informacje o wszystkich dostępnych instrumentach ułatwiających spłatę zadłużenia względem ZUS - mówi w rozmowie z portalem Radomsko24, Aleksandra Musialik, rzecznik Oddziału ZUS w Tomaszowie Maz.

Prowadzący działalność gospodarczą dowie się także, czy może ubiegać się o rozłożenie na raty swoich należności, czy właściwsze w jego przypadku może być odroczenie płatności. Nie zabraknie również informacji o abolicji składkowej: na czym polega abolicja, kto, w jaki sposób i po spełnieniu jakich warunków może liczyć na umorzenie należności w trybie przepisów abolicyjnych. Osoby zamierzające rozpocząć własny biznes dowiedzą się jakie są prawa i obowiązki wynikające z rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej. - W trakcie Tygodnia Przedsiębiorcy dowiemy się także, jak rozliczać się z ZUS bez wizyty w Zakładzie, a więc jak efektywnie korzystać z nowych narzędzi Platformy Usług Elektronicznych ZUS - dodaje Aleksandra Musialik

Oprócz pracowników ZUS, informacji i porad będą udzielali przedstawiciele Urzędu Skarbowego, Urzędu Miasta oraz Powiatowego Urzędu Pracy, którzy będą czekali na przedsiębiorców na specjalnie przygotowanych stanowiskach w Sali Obsługi Klientów, w wyznaczonych dniach i godzinach.

1. Urząd Skarbowy - 18 – 22. XI (poniedziałek – piątek), w godzinach 10:00 – 15:00.


Zakres tematyczny:
18.XI (poniedziałek) – Rejestracja działalności gospodarczej
19.XI (wtorek) – Formy opodatkowania prowadzonej przez przedsiębiorców działalności gospodarczej
20.XI (środa) – Składanie deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej
21.XI (czwartek) – Rejestracja działalności gospodarczej
22.XI (piątek) – Prowadzenie ewidencji obrotów przy zastosowaniu kasy rejestrującej

2. Urząd Miasta - 18 – 22.XI (poniedziałek – piątek), w godzinach 10:00 – 15:30.


Zakres tematyczny: Rejestracja działalności gospodarczej z uwzględnieniem Polskiej Klasyfikacji Działalności w Centralnej Ewidencji  i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG)

3. Powiatowy Urząd Pracy – 18.XI (poniedziałek) i 19.XI (wtorek), w godzinach 10.00 – 14.00.


Zakres tematyczny: Możliwości pozyskania przez przedsiębiorców środków na doposażenie/wyposażenie miejsca pracy dla zatrudnionego bezrobotnego. Możliwości organizacji staży i prac interwencyjnych dla osób bezrobotnych. Możliwości pozyskania jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne.

Ponadto interesujące kwestie zostaną również zaprezentowane podczas bezpłatnych seminariów tematycznych, które zaplanowano każdego dnia w godzinach porannych (10:00) i popołudniowych (16:00). Seminaria odbędą się w Sali Konferencyjnej,  w siedzibie Oddziału ZUS w Tomaszowie Mazowieckim, przy ul. Prezydenta Ignacego Mościckiego 40/42, bud. A, III piętro.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc osoby zainteresowane prosimy o telefoniczne dokonywanie zgłoszeń w terminie do 15 listopada br. (piątek), pod numerem telefonu: (44) 726 36 00 wew. 518, od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 15:00.

Więcej o:
zus urząd skarbowy urząd miasta tydzień przedsiębiorcy informacje dla przedsiębiorców zmiany w prawie zus radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE