Twoja krew ma moc

W sobotę 30 września w ramach jubileuszowej, 10. edycji kampanii „Zbieramy krew dla Polski”, organizowanej przez Grupę Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż, swoją krew dla pacjentów szpitala powiatowego oddawali mieszkańcy Radomska.

Krew w Radomsku  było można oddawać w specjalnym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK), wyposażonym w sterylny i bezpieczny dla krwiodawców sprzęt medyczny. Ambulans zaparkował na parkingu przed supermarketem Bricomarché. Do godziny 13.00 krew oddało ok. 15 osób.

Każdy, kto zdecydował się na oddanie krwi, uzyskał bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych oraz otrzymał breloczek pierwszej pomocy, zawierający jednorazowe rękawiczki i maseczkę do sztucznego oddychania. Zbiórce krwi towarzyszyło wiele atrakcji, a wśród nich animacje dla dzieci, nauka pierwszej pomocy przygotowana przez wolontariuszy PCK, pokazy strażackie, konkursy, malowanie twarzy. Można było zmierzyć poziom cukru we krwi czy wykonać pomiar ciśnienia tętniczego.

- Mamy nadzieję, że akcja na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń w Radomsku. Chcielibyśmy dwa razy do roku taką akcję organizować, na wiosnę i późnym latem. Chcemy, aby nowych krwiodawców było jeszcze więcej. Tak jak dziś to są osoby, które systematycznie oddają krew – mówi Małgorzata Lewandowska, szefowa PCK w Radomsku.

W ramach wspólnych działań Grupy Muszkieterów i PCK, na parkingach pod sklepami Intermarché i Bricomarché w całej Polsce przeprowadzonych zostanie łącznie 131 akcji zachęcających do regularnego oddawania krwi, połączonych z jej poborem.

Radomszczańską akcję patronatem objął prezydent Jarosław Ferenc.

Więcej o:
pck pck radomsko zbiórka pck
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE