TV NTL od listopada w wersji cyfrowej?

Czy od listopada telewizja NTL będzie dostępna na multipleksie?

Daniel Łuszczyn, dyrektor zarządzający Telewizji NTL z siedzibą w Radomsku, powiedział na konferencji pod tytułem „Przyszłość lokalnych stacji telewizyjnych w Polsce”, podczas wystawy telewizji i radia cyfrowego SAT KRAK 2013 w dniu 3 października 2013 roku, że być może już w połowie listopada 2013 roku wystartuje multipleks naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T z kanałami lokalnymi. Co ciekawe, operatorem tego multipleksu o objętości ok. 12 Mbit/s ma być sam nadawca.
foto:archiwum radomsko24.pl
W wyniku porozumienia Telewizji TVT z siedzibą Rybniku, Telewizji NTL z Radomska i Telewizji Łużyce z siedzibą w Bolesławcu jeszcze w listopadzie 2013 roku (prawdopodobnie będzie to połowa listopada) wystartować ma lokalny MUX DVB-T.

W projekcie tym udziału nie weźmie TV Odra (Polskie Media SA/Cyfrowy Polsat), która mimo że posiada koncesje na nadawanie analogowe do 13 kwietnia 2015 roku, zrezygnowała z emisji i wygląda na to, że nie jest zainteresowana częstotliwościami DVB-T.

Daniel Łuszczyn, dyrektor zarządzający Telewizji NTL, powiedział na konferencji SAT KRAK 2013, że jest mowa o trzech nadajnikach. Nie zdradził jednak szczegółów. Można się jednak domyślać. Obecnie sygnał analogowych NTL, TVT i TV Łużyce jest rozprowadzany z następujących nadajników:

- NTL Radomsko - Radomsko / Amelin z mocą ERP 1 kW
- Telewizja TVT - Rybnik / Chwałowice z mocą ERP 0,2 kW
- Telewizja TVT - Żory / ul. Szybowa z mocą ERP 0,2 kW
- Telewizja Łużyce RTON Lubań / Nowa Karczma z mocą ERP 10 kW

źródło: SATkurier.pl/Anita Dąbek

Więcej o:
ntl ntl radomsko tv ntl niezależna telewizja lokalna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE