Turystyczne Niedziele. Urząd Marszałkowski zaprasza na bezpłatne wycieczki

Turystyczne Niedziele. Urząd Marszałkowski zaprasza na bezpłatne wycieczki Fot. Urząd Marszałkowski w Łodzi

Spalski czy Bolimowski Park Krajobrazowy? Góra Kamieńska czy może Pasieka w Lipce? Urząd Marszałkowski w Łodzi zaprasza na wycieczki po regionie łódzkim. Koleją albo autokarem, z przewodnikami, po najbardziej urokliwych zakątkach regionu.

„Turystyczne Niedziele” to cykl promocyjnych przejazdów pociągami i niskoemisyjnymi autobusami do miejsc ciekawych przyrodniczo. Wycieczki adresowane są do mieszkańców regionu, którzy w czasie wolnym chcą poznać najciekawsze miejsca Łódzkiego. 

W ramach każdego wyjazdu zapewnione będą: bezpłatny przejazd, zwiedzanie z przewodnikami atrakcji turystycznych, biwak, konkurs ekologiczny z nagrodami oraz warsztaty i pogadanki przyrodnicze.

Projekt jest dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, bo każda wycieczka będzie realizować działania edukacyjne i promować wartości ekologiczne.

Szczegóły są dostępne na stronie internetowej turystyczneniedziele.lodzkie.pl.

Pierwsza wycieczka już w najbliższą niedzielę, 11 lipca, do Spalskiego Parku Krajobrazowego. Zapisy będą możliwe od środy od godz. 10.00 do piątku do godz. 12.00 za pośrednictwem podanej strony.

HARMONOGRAM WYJAZDÓW

  • 11.07 - Spalski Park Krajobrazowy
  • 25.07 – Góra Kamieńska / Giganty Mocy
  • 08.08 – Bolimowski Park Krajobrazowy
  • 22.08 – ZOO Safari w Borysewie
  • 05.09 – Pasieka w Lipce
  • 19.09 – Zagroda Edukacyjna Konarzew
Więcej o:
województwo łódzkie urząd marszałkowski w łodzi wycieczki turystyczne niedziele
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE