Turniejowe szranki w Dobryszycach „Młodzież zapobiega pożarom”

Turniejowe szranki w Dobryszycach „Młodzież zapobiega pożarom” Fot. mat. organizatora

21 marca w sali OSP Dobryszyce odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Przedsięwzięcie ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego.

W konkursie (kategoria wiekowa kl. V-VIII) brali udział uczniowie: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobryszycach (10 osób) i Szkoły Podstawowej w Bloku Dobryszyce (6 osób).

Najlepsze wyniki uzyskali: Agata Szpecińska, Alicja Frydrychowska, Oskar Kwiecień. Agata zajęła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych.

Strażacy wręczyli dyplomy dla finałowej trójki uczniów, nagrodę dla zwyciężczyni i drobne upominki dla wszystkich uczestników konkursu.

- Inicjatywa pozwoliła pogłębić wiedzę młodych ludzi z zakresu bezpieczeństwa pożarowego oraz przyczyniała się do wzrostu świadomości społecznej na temat zagrożeń oraz sposobów zapobiegania im. Dziękujemy Ppani wójt Małgorzacie Dzwonek za aktywne włączenie się w realizację wydarzenia, pani Iwonie Ciupie inspektorowi ds. gospodarki przestrzennej oraz strażakom Włodzimierzowi Gonerze, Karolowi Bąkowiczowi i Marcinowi Gozdowskiemu za pomoc w organizacji turnieju – mówi szkolny koordynator konkursu Łucja Przerada.

Więcej o:
dobryszyce straż pożarna turniej gmina dobryszyce
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE